Šodien tiek atzīmēta Krūts veselības diena

 
©Dmitrijs Suļžics/F64 Photo Agency

Šodien ar Krūts veselības dienu modes un izklaides centra Rīga Plaza 1. stāvā tiks atzīmēta kampaņas "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu" desmitā gadadiena. Pasākumu būs iespējams vērot tiešraidē kampaņas Facebook lapā: www.facebook.com/Laidzivotu.

Pasākuma ietvaros no plkst. 11:00 līdz 16:00 1. stāva centrālajā laukumā pie informācijas centra ikvienai sievietei būs iespēja saņemt bezmaksas konsultāciju pie ginekoloģes un pēc iepriekšēja pieraksta veikt krūšu pašpārbaudi sertificētas speciālistes vadībā. Tāpat pēc iepriekšēja pieraksta autostāvvietā pie Rīga Plaza MFD mobilās diagnostikas vienība veiks mamogrāfijas un krūšu ultrasonogrāfijas pārbaudes. Vietu skaits uz pārbaudēm ir ierobežots. Pierakstīties ir iespējams līdz 16.oktobra plkst. 17:00, zvanot pa tālruni 27883443. Mamogrāfijas pārbaudēm var pieteikties ar uzaicinājuma vēstuli uz valsts apmaksāto skrīningu vai ar ārsta nosūtījumu, samaksājot pacientu iemaksu EUR 3,00 apmērā. Krūšu ultrasonogrāfijas pārbaudes maksa ir EUR 20,00.

Krūts veselības dienu plkst. 11:00 atklās preses konference, kurā piedalīsies:

• Asoc. prof. Jānis Eglītis, Latvijas Onkologu asociācijas vadītājs;

• Ilze Viņķele, LR Veselības ministre;

• Evita Zālīte-Grosa, 13. Saeimas deputāte, Onkoloģisko pacientu deputātu atbalsta grupas priekšsēdētāja;

• Santa Pildava, SPKC Pacientu drošības un veselības aprūpes kvalitātes pilnveides nodaļas vadītāja;

• Līga Gaigala, NVD Vadošais eksperts veselības aprūpes jautājumos;

• Olga Valciņa, Onkoalianse pārstāve;

• Irina Januma, Latvijas sieviešu volontieru biedrības "VITA" vadītāja;

• Raimonds Vējonis, Latvijas Basketbola savienības prezidents.

Pēc preses konferences plkst. 12.00 notiks kampaņas desmitgadei veltītas fotoizstādes atklāšana 1. stāva centrālajā laukumā pie informācijas centra. No plkst. 13:00 norisināsies kampaņas reģionālo vēstnešu apmācību seminārs, kurā jomas speciālisti dalīsies zināšanās par krūts veselību un nepieciešamajām pārbaudēm, kā arī personalizētās medicīnas un pacientu interešu aizstāvības nozīmīgumu. Ikviens interesents var pievienoties dalībai seminārā attālināti ZOOM platformā: https://us02web.zoom.us/j/82268943212.

Pasākuma ietvaros tiks vākti ziedojumi divām krūts vēža pacientēm medikamentu iegādei. Abām sievietēm ir nepieciešami īpaši medikamenti trīskārši negatīva krūts vēža ārstēšanai, kurus valsts neapmaksā.

Kampaņas "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!" mērķis ir aicināt sievietes rūpēties par savu veselību, izmantojot valsts apmaksātās krūts mamogrāfijas pārbaudes, un izglītot par agrīnas diagnostikas nozīmi krūts vēža ārstēšanā un personalizētas terapijas nozīmīgumu. Kampaņu rīko Latvijas sieviešu volontieru biedrība "VITA", Latvijas Basketbola savienība un Latvijas Onkologu asociācija.

Vairāk par kampaņas aktivitātēm un pasākuma tiešraide visas dienas garumā: www.facebook.com/Laidzivotu