Lūdz sākt kriminālvajāšanu par aplokšņu algām dzelzsbetona izstrādājumu ražošanas uzņēmumā

© Andrius Ufartas /F64

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde lūgusi sākt kriminālvajāšanu par aplokšņu algu izmaksu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas betona un dzelzsbetona izstrādājumu ražošanas uzņēmumā, pavēstīja dienestā.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde oktobrī Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtījusi kriminālprocesu pret vienu personu par betona un dzelzsbetona izstrādājumu ražošanas uzņēmumā veiktu grāmatvedības uzskaitē neuzrādītas darba samaksas izmaksu būtiskā apmērā un izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka kāda persona, būdama ražošanas uzņēmuma vienīgais valdes loceklis, laika posmā no 2017.gada decembra līdz 2018.gada februārim nodarbinātajiem darbiniekiem izmaksāja grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu darba samaksu 81 943,03 eiro apmērā, nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, tādējādi nodarot kaitējumu valsts budžetam 44 669,18 eiro apmērā.

Kriminālprocesā 2020.gada septembrī pieņemts lēmums par procesa sākšanu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai.

Kriminālprocess nosūtīts kriminālvajāšanas sākšanai pēc Krimināllikuma 2171.pantā un 218.panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm. Kriminālvajāšanu lūgts sākt pret vienu personu.

Atbilstoši Kriminālprocesa likumam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Cīņa ar aplokšņu algām ir viena no VID šā gada prioritātēm.

Latvijā

Dronu tehnoloģiju attīstība pēdējo gadu laikā strauji notiek ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Latvija ir kļuvusi par vienu no dronu attīstības pionieriem visā Eiropas Savienībā. Tā kā dronus katru gadu izmanto arvien jaunās nozarēs, eksperti secinājuši, ka tuvāko gadu laikā Latvijai būs nepieciešams vismaz 1000 dronu programmētāju un inženieru, diskusijā “No hobija līdz karjerai: kā kļūt par dronu tehnoloģiju ekspertu?” norādīja Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas (ISMA) prorektors Andrejs Cinis.

Svarīgākais