Kopš septembra ievērojami pieaudzis Covid-19 testu pieprasījums

 
©Dmitrijs Suļžics/F64

Sākoties jaunajam mācību gadam un saskaroties ar pieaugumu respiratoro infekciju saslimstībā, "Centrālās laboratorijas" Covid-19 testu pieprasījums pieaudzis par 40%,  pavēstīja laboratorijas galvenā speciāliste un ārste Jana Osīte.

Likumsakarīgi, pieaudzis arī zvanu skaits Covid-19 testu pieteikšanai.

Kā informēja Osīte, laboratorijā tiek veiktas dažādas izmaiņas, lai reaģētu uz pieprasījuma pieaugumu. Tika palielināts pieņemto zvanu operatoru skaits, pagarināts analīžu nodošanas punktu darbalaiks, kā arī nodrošinātas plašākas iespējas pēc iepriekšēja pieraksta nodot analīzes reģionos.

Tāpat "Centrālā laboratorija" ir ieviesusi opciju pierakstīties Covid-19 analīžu veikšanai elektroniski, ko jau patlaban izmantojot diezgan daudz klientu.

Vienlaikus ir ieviests papildu tālruņa numurs 67 334 433, uz kuru var zvanīt gadījumos, kad īsais tālruņa numurs 8303 nav sazvanāms ilgstošāku laika periodu. Laboratorijas galvenā pārstāve atgādina, ka šādos gadījumos pastāv arī iespēja pieteikties testam elektroniski.

Turpinot novērot testu pieprasījuma pieaugumu, "Centrālā laboratorija" plāno atvērt papildu pieņemšanas punktus.

Tāpat Osīte atklāja, ka aptuveni 10% gadījumu cilvēki atsaka savus pieteikumus, turklāt pastāv arī gadījumi, kad cilvēki neierodas uz pierakstu.

Jau ziņots, ka ikvienam ir iespēja veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu arī tad, ja nav saslimšanas simptomu. Iepriekš ir obligāti jāpierakstās, zvanot uz tālruņa numuru 8303 darba dienās no plkst.8 līdz 20, sestdienās no plkst.9 līdz 15 un svētdienās no plkst.9 līdz 12.

Slimību profilakses un kontroles centrā atgādina, ka, izmantojot lietotni "Apturi Covid", ir iespējams ātrāk uzzināt par to, vai persona ir kontaktējusies ar kādu Covid-19 pacientu. Līdz ar to ir arī iespējams savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.