Uzsākti Preses Nama demontāžas darbi

 
©Oksana Džadana/F64

Uzsākti demontāžas darbi topošā Preses Nama kvartāla teritorijā. To ietvaros tiks nojaukta bijušā Preses nama tipogrāfijas ēka ar tai piegulošajām palīgēkām, kā arī daļēji tiks demontētas iekštelpu konstrukcijas Preses nama daudzstāvu ēkā, informē AS PN Project sabiedrisko attiecību konsultants Gunārs Klēģers.

Jaunā Preses Nama kvartāla 1. projekta kārtas attīstības posmā paredzēts izbūvēt mūsdienīgu A klases biroju centru, tirdzniecības telpas ar Baltijā pirmo futbola laukumu uz ēkas jumta un Holiday Inn viesnīcu, kas būs pirmā InterContinental Hotels Group (IHG) viesnīca Latvijā.

Projekta pirmajā kārtā 25 000 m2 paredzēti A klases biroju ierīkošanai, 7000 m2 - mazumtirdzniecības telpām, 40 000 m2 - multifunkcionālu telpu izveidei, bet bijušā Preses nama ēkā tiks izveidota Holiday Inn viesnīca ar 307 numuriem.

Projekts paredz īpašu uzmanību veltīt energoefektivitātei, dabai draudzīgu materiālu izvēlei, vides pieejamībai, veselīgas darba vides radīšanai un ilgtspējīgai apsaimniekošanai. Līdzās augstākās klases biroju un kopstrādes telpām, kas atbildīs BREEAM sertifikāta Excellent standartam, kas kopā paredzētas 2500 cilvēkiem, te tiks iekārtotas arī vairākas ēdināšanas iestādes, veikali, konferenču telpas, kā arī 200 velosipēdu novietnes, vairāk nekā 970 autostāvvietas, 27 elektroauto uzlādes stacijas, pastaigu vietas un terases ar apstādījumiem.

Paredzēts, ka 1. kārtas izbūve tiks pabeigta 2022.gada vasarā. Projekta attīstītājs ir investīciju fonds Lords LB Special Fund V. Projekta ieviesējs ir fonda meitas uzņēmums Latvijā - AS PN Project.

Lords LB Special Fund V pārvalda Lietuvas Bankas licencēta ieguldījumu pārvaldības sabiedrība Lords LB Asset Management, kas kopš 2008.gada sniedz pakalpojumus gan institucionālajiem, gan privātajiem investoriem. Kopumā uzņēmums šobrīd pārvalda 15 fondus - 12 nekustamā īpašuma fondus, 2 privātā kapitāla fondus un 1 enerģētikas un infrastruktūras fondu. Lords LB Asset Management kopējo pārvaldīto aktīvu vērtība 2019.gada decembra beigās bija 530,5 miljoni eiro.