Autovadītājiem! Joprojām jārēķinās ar remontarbiem, kas notiek vairāk nekā 100 ceļu posmos

 
©Lauris Aizupietis/F64

Nedēļas nogalē, dodoties braucienos pa Latviju, jārēķinās ar ceļu būvdarbiem, kas visā valstī notiek 109 ceļu posmos, informēja VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

LVC aicina autobraucējus savlaicīgi plānot braucienus, paredzēt papildu laiku ceļā un ieskatīties ceļu remontdarbu kartē LVC mājaslapā "www.lvceli.lv", lai sekmīgāk saplānotu maršrutus. LVC aicina autovadītājus rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem un ievērot satiksmes organizāciju un luksoforu signālus būvdarbu posmos.

Tostarp kompānijā informēja, ka uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no pagrieziena uz Raunu līdz krustojumam ar Smiltenes-Gulbenes ceļu ir seši pagaidu luksoforu posmi un būs jārēķinās ar stundu, lai tos izbrauktu.

Savukārt uz reģionālā autoceļa Pūri-Auce-Grīvaiši (P96) ir divi pagari būvdarbu posmi ceļa sākumā ar četriem luksoforu posmiem, kas prasa vairāk nekā stundu ceļā. Garš būvdarbu posms ir arī aiz Auces - arī šī posma izbraukšana prasīs stundu.

Uz Vidzemes šosejas (A2) Augšlīgatnē remontdarbi notiek posmā virs Līgatnes upes caurtekas - šajā posmā ir luksofors un, tā izbraukšanai jārēķinās ar papildu 10 minūtēm.

Posmā no Raunas līdz Launkalnei ir līdz četriem luksoforu posmiem, bet to izbraukšanai jārēķinās ar vairāk nekā pusstundu. Posmā no Launkalnes līdz Smiltenes-Gulbenes krustojumam ir līdz diviem luksoforu posmiem, kuru izbraukšanai nepieciešams mazāk par pusstundu.

Uz Daugavpils šosejas (A6) posmā no Salaspils līdz Ikšķilei noteikts ātruma ierobežojums 70 kilometri stundā un pārmaiņus tiek slēgta viena no divām joslām uz katras no brauktuvēm. Posmā pie Pļaviņām starp abiem rotācijas apļiem ir noteikts ātruma ierobežojums 70 un 50 kilometri stundā, ir divi luksoforu posmi un ceļā var paiet papildu 20 minūtes.

Savukārt Daugavpils šosejas posmā no Līvāniem līdz Stūrišķiem ir divi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 kilometri stundā, kā arī uz Daugavpils-Rēzeknes dzelzceļa pārbrauktuves pie Daugavpils satiksme tiek regulēta ar luksoforiem un ātruma ierobežojumu 70 un 50 kilometri stundā. Posmā no Teivāniem līdz Kreipāniem pie Daugavpils ir ātruma ierobežojums 70 un 50 kilometri stundā.

Uz Jelgavas šosejas (A8) posmā no Jaunolaines līdz tiltam pār Misu satiksme joprojām tiek organizēta pa Jelgavas virziena brauktuvi pa vienai joslai katrā virzienā un ātruma ierobežojums ir 70 kilometri stundā. Šī būvdarbu posma izbraukšanai jāplāno papildu laiks, jo īpaši darbdienu rītos un vakaros, kad ceļā var paiet vairāk nekā pusstunda.

Uz galvenā autoceļa Jēkabpils-Ludza (A12) posmā no Greivuļiem līdz Greiškāniem pie Rēzeknes ir četri ar luksoforiem regulēti posmi, kā arī ātruma ierobežojums 70 un 50 kilometri stundā. Posma izbraukšanai jārēķinās ar 40 minūtēm.

LVC pārstāvji arī informēja, ka uz reģionālajiem autoceļiem visvairāk būvdarbu notiek uz autoceļa Pūri-Auce-Grīvaiši (P96). Tostarp posmā no Dorupes līdz krustojumam ar autoceļu Dobele-Krimūnas-Zaļenieki (V1098) ir četri pagaidu luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70, 50 un 30 kilometri stundā. Lai tos izbrauktu, ceļā jāpavada 50 minūtes.

Autoceļa Pūri-Auce-Grīvaiši posmā no krustojuma ar autoceļu Dobele-Krimūnas-Zaļenieki (V1098) līdz Penkulei ceļa darbu laikā paredzēti satiksmes regulētāji, kā arī ātruma ierobežojums 50 kilometri stundā. Posma izbraukšanai nepieciešama nepilna pusstunda. Savukārt posmā no Auces līdz Grīvaišiem ir līdz diviem luksoforu posmiem, ātruma ierobežojums 70 un 50 kilometri stundā, bet ceļā jāpavada stundu.

Uz autoceļa Ventspils-Kuldīga-Saldus (P108) 20 kilometru garajā posmā no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām ir viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 kilometri stundā. Jārēķinās, ka šī posma izbraukšanai ceļā būs jāpavada 45 minūtes.

Uz autoceļa Limbaži-Aloja (P13) posmā no Baložiem līdz Alojai ir viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 70 kilometri stundā, prasot nepilnu pusstundu ceļā.

Uz autoceļa Pļaviņas-Madona-Gulbene (P37) posmā no rotācijas apļa līdz Aiviekstei ir trīs luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70, 50 un 30 kilometri stundā. Šo posmu izbraukšanai ceļā paies pusstunda.

Uz autoceļa Svente-Lietuvas robeža (Subate) (P70) posmā no Ilūkstes līdz Eglainei ir viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 kilometri stundā. Posma izbraukšana prasa nepilnu pusstundu.

Uz autoceļa Jelgava-Staļģene-Code (P94) posmā no Emburgas līdz Ceļmalniekiem ir trīs luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 kilometri stundā. Šo posmu izbraukšana prasīs nepilnu pusstundu.

Uz autoceļa Jelgava (Tušķi)-Tukums (P98) posmā no Liepājas šosejas (A9) līdz Slampei ir viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 kilometri stundā. Šī posma izbraukšanai paies nepilna pusstunda ceļā.

Sestdien, 12.septembrī, un svētdien, 13.septembrī, Aglonā notiks militārās mācības "Namejs 2020", kuru laikā sadarbībā ar Valsts policiju uz autoceļiem Krāslava-Preiļi-Madona (P62), Dagda-Aglona (P60) un Krāslava-Izvalta-Šķeltova-Aglona (V636) iespējami īslaicīgi satiksmes ierobežojumi.

Tāpat sestdien, 12.septembrī, pie Litenes no plkst.10 līdz 18 uz autoceļa Auguliena-Pilskalns-Litene (V417) tā Litenes galā notiks autokrosa sacensības, kuru laikā satiksme šajā autoceļa posmā tiks periodiski slēgta.

Sestdien, 12.septembrī, Smiltenē un tās apkārtnē no plkst.11 līdz 14 notiks riteņbraukšanas sacensības, kuru laikā būs ierobežota satiksme uz autoceļiem Smiltene-Strenči (P25) un Smiltene-Mēri-Lobērģi (V244) to atsevišķos posmos.