Prāvests: Aglonas svētku apmeklētāji izturas ļoti atbildīgi

 
©Ģirts Ozoliņš/F64

Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku pasākumu apmeklētāji izturas ļoti atbildīgi, ievērojot visus valstī noteiktos drošības pasākumus, šādu viedokli pauda Viļānu Svētā Erceņģeļa Miķeļa draudzes prāvests Rinalds Stankēvičs.

Viņš stāstīja, ka Aglonas svētki sākās jau 11.augustā, un visu šo dienu garumā ticīgie esot apmeklējuši Aglonu, ievērojot visus ierobežojumus - cilvēki nedrūzmējas, ievēro distanci, ienākot Sakrālajā laukumā, dezinficē rokas, kā arī nepieciešamības gadījumā lieto sejas maskas.

Pēc viņa teiktā, visas drošības prasības esot izpildītas, un līdz šim neviens pārkāpums neesot konstatēts.

"Ticīgie cilvēki saprot, ka dzīvība ir Dieva dāvana, tāpēc viņi ļoti atbildīgi izturas pret šo dāvanu - rūpējoties un sargājot gan savu, gan citu svētceļotāju veselību," apgalvoja prāvests.

Prāvests Stankēvičs arī sacīja, ka līdz šodienai dievkalpojumos drīkstēja piedalīties līdz 400 cilvēkiem, bet šodienas dievkalpojumā drīkstēja piedalīties 500 cilvēki. Viņš uzsvēra, ka teju visos dievkalpojumos apmeklētāju skaits bijis tuvu maksimāli atļautajam, taču nevienā tas nav bijis pārsniegts.

Jau ziņots, ka šovakar pasākumos Aglonas bazilikā varēs pulcēties līdz 3000 personu. Sakrālais laukums no plkst.19 tiks sadalīts sektoros, lai nodrošinātu distanci starp cilvēkiem.

Svētku apmeklētājiem ir jāievēro distance - vismaz divi metri, un cilvēki tiek aicināti neveidot rindas, kā arī nedrūzmēties ārpus Aglonas bazilikas teritorijas, piemēram, stāvlaukumos un pie Sakrālā laukuma vārtiem. Ikvienam ir jāievēro valstī noteiktie un svētku organizatoru noteiktie piesardzības pasākumi, tai skaitā jāizvairās no koplietošanas priekšmetu lietošanas, kā arī bieži un rūpīgi jāmazgā rokas.

Cilvēku plūsmas regulāciju gan pirms svētku dievkalpojumiem, gan to laikā un pēc dievkalpojumiem, kā arī sabiedriskās drošības un epidemioloģisko prasību ievērošanu un kontroli sevišķi pastiprināti nodrošinās atbildīgo institūciju pārstāvji.

Saistībā ar Covid-19 ierobežošanas pasākumiem autotransporta novietošanas iespējas Aglonas ciematā būs ierobežotas, un situācijā, kad apmeklētāju skaits pārsniegs pieļaujamo, pastāvot epidemioloģiskajiem riskiem, var tikt liegta apstāšanās un stāvēšanas iespēja ciemata teritorijā.

Svētku laikā Aglonas svētvietas teritorijā nenotiks tirdzniecība un netiks piedāvāti ēdināšanas pakalpojumi.

Svētkos bazilikas teritorijā dežurēs mediķi. Palīdzība tiks sniegta pirmās palīdzības punktos dzeltenas krāsas mediķu teltī un Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu mašīnās.

Svētku apmeklētāji tiek aicināti ievērot piesardzību uguns un ūdens tuvumā, izvēlēties laikapstākļiem piemērotu apģērbu. Tveicē no pārkaršanas un karstuma dūriena pasargā galvassega, kā arī regulāra padzeršanās, pirms vēl parādās slāpes, atzīmēja Tieslietu ministrijā.

Svētkus translēs arī plašsaziņas līdzekļi, tāpēc iedzīvotāji tiek aicināti tos vērot attālināti.

Ikviens, kuram ir elpceļu infekcijas slimības simptomi vai kurš šaubās par savu veselības stāvokli, ir aicināts palikt mājās un piedalīties dievkalpojumos attālināti, tādējādi rūpējoties par sevi un citiem.

Ja parādās elpceļu infekcijas pazīmes, jālieto sejas maska vai mutes un deguna aizsegs, jo pastāv citu cilvēku inficēšanas risks. Šādos gadījumos iedzīvotāji tiek aicināti vērsties pie medicīniskās palīdzības sniedzējiem svētvietā un sazināties ar savu ģimenes ārstu.