Ražotāji: Patlaban nav pamata piena produktu cenu kāpumam

 
©f64

Patlaban nav pamata piena produktu iespējamam cenu kāpumam, norāda piena pārstrādes koncerna "Food Union" vadītājs Eiropā Normunds Staņēvičs.

Komentējot Covid-19 ietekmi uz piena produktu cenām, Staņēvičs teica, ka "Food Union" ārkārtējā situācijā piena produktu cenas nesamazināja, bet arī nepalielināja. "Sanāca tā, ka uz ārkārtas stāvokļa ieviešanas brīdi bija saskaņota cenu celšana saistībā ar izejvielu cenu pieaugumu, taču sākoties ārkārtas stāvoklim, pieņēmām lēmumu pārdošanas cenas veikaliem iesaldēt," sacīja Staņēvičs.

Pēc viņa teiktā, "Food Union" patlaban neredz pamatu piena produktu cenu paaugstinājumam, savukārt saldējumu piedāvā iegādāties uz atlaidēm.

Staņēvičs piebilda, ka, reaģējot uz piena iepirkumu cenu kritumu visā pasaulē, svaigpiena iepirkuma cenas krīzes sākumā samazinājās. Pašlaik tās jau pāris mēnešus ir stabilizējušās.

Jau ziņots, ka "Food Union" grupa apvieno trīs lielākos piena pārstrādes un saldējuma ražošanas uzņēmumus Latvijā - "Rīgas piena kombināts", "Valmieras piens" un "Rīgas piensaimnieks", kas pievienots "Rīgas piena kombinātam".

Tāpat grupā ir lielākais saldējuma ražotājs Igaunijā "Premia" un "Premia" Lietuvā, lielākais saldējuma ražotājs Dānijā "Premier Is" un saldējuma izplatītājs "Hjem Is", saldējuma ražotājs Norvēģijā "Isbjørn Is", saldējuma ražotājs Rumānijā "Alpin57Lux" un saldējuma ražotāji Baltkrievijā "Ingman Ice Cream" un Krievijā "Hladokombinat No.1". 2018.gadā "Food Union" atvēra arī divas piena produktu un bērnu pārtikas ražotnes Ķīnā. "Food Union" nodarbināti vairāk nekā 3100 cilvēku.