Brīvdienās pēc sēņu ēšanas slimnīcā nogādāti 11 cilvēki

Brīvdienās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi izbraukuši pie 11 cilvēkiem, kuri slikti jutušies pēc sēņu lietošanas uzturā, aģentūru LETA informēja dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Visi pacienti ievietoti slimnīcā.

Sestdien, 25.septembrī, mediķi slimnīcā nogādājuši deviņus cilvēkus pēc sēņu ēšanas. Tostarp Jūrmalā no vienas ģimenes 27 gadīgu vīrieti un 52 gadus vecu sievieti, kuriem pēc ceptu sēņu ēšanas bijusi slikta dūša un sākušies redzes traucējumi.

Savukārt Rīgā sestdienas naktī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi slimnīcā nogādājuši četrus vienas ģimenes cilvēkus - 19 gadus vecu vīrieti, 21 gadus vecu sievieti, 43 gadus vecu sievieti, 48 gadus vecu vīrieti -, kuri īsi pirms pusnakts ēduši ceptas sēnes. Arī šiem cilvēkiem bijusi slikta dūša un viņi sūdzējušies par redzes traucējumiem.

Brigādes mediķi sākotnēji viņiem veica kuņģa skalošanu, tad nogādāja slimnīcā. Tāpat slimnīcā nogādāts kāds 12 gadus zēns no Rīgas kurš, pēc paša vārdiem, ēdis šampinjonus.

Sestdien slimnīcā ar aizdomām par saindēšanos ar sēnēm nogādāta arī kāda 20 gadīga sieviete no Rīgas.

Svētdien, 26.septembrī, Rīgā kādā ģimenē vārīta sēņu zupa, ēstas arī ceptas sēnes. Pēc tam ar sliktu pašsajūtu slimnīcā nogādāta 40 gadus veca sieviete un 44 gadus vecs vīrietis.

Savukārt piektdien no rīta Daugavpilī savā gultā bez samaņas atrasta 65 gadus veca sieviete, kurai blakus bijušas redzamas atvemtas sēnes, tāpat neapēstas sēnes vēl bija palikušas virtuvē uz pannas. Mediķi veikuši kuņģa skalošanu un nogādājuši sievieti slimnīcā. Piektdien slimnīcā pēc sēņu ēšanas nogādāts arī kāds 33 gadus vecs vīrietis no Rīgas.

Kopumā šosezon Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi snieguši palīdzību 57 cilvēkiem, kuriem veselības problēmas radušās pēc sēņu ēšanas. Jūlijā šāds bijis tikai viens izsaukums, visi pārējie - no 21.augusta. Lielākā daļa no šiem cilvēkiem nogādāti slimnīcā tālākai ārstēšanai, tikai dažos gadījumos nav bijusi nepieciešama hospitalizācija un veselības stāvoklis uzlabojies pēc mediķu sniegtās palīdzības un veiktās kuņģa skalošanas izsaukuma vietā.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais