FOTO: "Maxima" atklāj modernizēto loģistikas centru

 
©Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Šodien, 15.jūlijā, ir atklāts "Maxima Latvija" modernizētais loģistikas centrs Ķekavas pagasta "Abrās". Lai izveidotu efektīvāko un mūsdienīgāko loģistikas centru Latvijā, uzņēmums veicis investīcijas teju 3 miljonu eiro apmērā, paaugstinot efektivitāti šajā blokā par 30%. Tas paveikts, ieviešot virkni jaunumu - very narrow aisle jeb ļoti šauro eju risinājumu, mākslīgo intelektu, videi draudzīgus risinājumus, kā arī palielinot litija-jonu elektroiekrāvēju skaitu par vienu piektdaļu. "Maxima Latvija" saglabā savas līdera pozīcijas Baltijā kā lielākais litija-jonu akumulatoru parka lietotājs.

Lai nodrošinātu noliktavas procesu optimizāciju, uzlabotu telpu efektīvu izmantošanu un paaugstinātu preču atlasīšanas ražīgumu, loģistikas centrā ir izmantoti very narrow aisle jeb ļoti šauro eju noliktavas koncepta risinājumi. Noliktavā ir izveidoti 10 metrus augsti palešu plaukti ar ļoti šaurām, vien 1,80 metrus platām ejām, kurās preces tiek izvietotas ar speciālu šauro eju kraušanas tehniku. Very narrow aisle ir pirmā šāda tipa noliktavu sistēma "Maxima" grupā un, pateicoties plauktu parametriem, tā par teju 30% paaugstina darba produktivitāti - ja līdz šim uz 20 tūkstošiem kv.m loģistikas centrā varēja uzglabāt 7 tūkstoši preču vienības, tad šobrīd uz 8 tūkstošiem kv.m var uzglabāt 11 tūkstoši preču vienību.

Visa tehnika, kas nepieciešama darbam šaurajās ejās, ir aprīkota ar modernām litija-jonu baterijām. Elektroiekrāvēji tiek vadīti pateicoties īpašai induktīvās vadības sistēmai, kas ļauj pārvietoties bez stūrēšanas. Turklāt, palielinot elektroiekrāvēju skaitu par teju vienu piekto daļu, "Maxima Latvija" saglabā savas līdera pozīcijas Baltijā kā lielākais litija-jonu akumulatoru parka lietotājs. Šādu iekrāvēju izmantošana, samazina elektroenerģijas patēriņu līdz pat 30%.

Energoefektivitātei loģistikas centrā ir uzstādīti arī LED gaismekļi, kā arī apgaismojums ejās starp plauktiem iededzas tikai tajā brīdī, kad tuvojas darbinieks, lai veiktu preču komplektēšanas procesus. Arī pie rampu vārtiem izvietots šāda paša tipa apgaismojums.

preču apjoma nepieciešamību, kā rezultātā loģistikas centrā tiek veikts komplektēšanas process attiecīgam preču skaitam, lai tās nogādātu veikalos visā Latvijā.

Arī preču komplektēšanas process tiek organizēts automātiski ar balss vadības sistēmu - operators saņem informāciju par komplektējamām precēm austiņās. Šādi tiek automatizēts loģistikas process un operatori var izvairīties no preču sarakstu izmantošanas drukātā veidā.