Veic epidemioloģisko izmeklēšanu saistībā ar Covid-19 slimnieka klātbūtni LFF kongresā

 
©Romāns Kokšarovs/F64 Photo Agency

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) veic epidemioloģisko izmeklēšanu saistībā ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) kongresu apmeklējušo Covid-19 slimnieku, informēja SPKC pārstāve Ilze Ārāja.

Latvijas Futbola federācijas (LFF) kongresa apmeklētāji nav klasificējami kā Covid-19 saslimušajam kongresa apmeklētājam tuvas kontaktpersonas, ceturtdien preses konferencē paziņoja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja Elīna Dimiņa.

SPKC pārstāve skaidroja, ka publiskajā telpā parādījušies jautājumi par LFF kongresu un to, vai tā apmeklētāji bija pakļauti inficēšanās riskam. Dimiņa uzsvēra, ka kongresa apmeklētāji nav uzskatāmi par tuvām kontaktpersonām un viņu inficēšanās risks esot neliels.

Dimiņa uzteica LFF par sadarbību ar SPKC, kā arī federācijas biedru un līdzcilvēku nomierināšanā.

LETA jau rakstīja, ka LFF aicinājusi personas, kas 3.jūlijā "Elektrum" Olimpiskajā centrā apmeklēja kongresu, veikt Covid-19 pārbaudes.

LFF savā mājaslapā publicējusi paziņojumu, kurā teikts, ka pēc 3.jūlijā notikušā kongresa noskaidrojies, ka vienai personai, kura piedalījās pasākumā, ir konstatēta saslimšana ar Covid-19. Tāpēc drošības labad pārējie iesaistītie tiek aicināti veikt nepieciešamās pārbaudes.

Lai arī LFF pieejamā informācija liecina, ka kongresa norises dienā attiecīgā persona nav izjutusi nekādus saslimšanas simptomus un ar tādiem saskārusies tikai vairākas dienas pēc kongresa, LFF drošības nolūkos operatīvi pieņēmusi vairākus lēmumus.

Tikmēr trešdienas vakarā sociālajā vietnē "Facebook" LFF kongresā uz valdes locekļa amatu kandidējušais Guntars Indriksons publicēja ierakstu, kurā vēstīja, ka ir inficējies ar Covid-19, apar ko uzzinājis 8.jūlijā. Amatpersona aprakstīja notikušā apstākļus, paziņojuma beigās norādot, ka jau jūtas labāk, taču tāpat vēlējies informēt sabiedrību.

Organizācija līdz tālākām norādēm savu darbu iespēju robežās organizēs attālināti, visus LFF darbiniekus - arī kongresa organizēšanā neiesaistītos - aicinot veikt Covid-19 analīzes. Tāpat tiks apzinātas visas LFF kongresā bijušās personas.

LFF ir ieguvusi SPKC norādes un rekomendācijas. Pirmās no SPKC iegūtās rekomendācijas liecina par zemu saslimšanas risku kongresā iesaistītajām personām, tomēr tiek aicināts rūpīgi sekot līdzi savai pašsajūtai un izmantot iespēju veikt valsts apmaksātās pārbaudes.

Par tālākajām iespējamajām saistošajām darbībām LFF lems pēc plašākas informācijas iegūšanas un saziņas ar SPKC.