Paraksta memorandu par naftas produktu akcīzes nodokļa novirzīšanu Latvijas ceļiem

 

Apvienības "Par Labu Latviju!" (PLL) premjera amata kandidāts Ainārs Šlesers un Latvijas Moto klubu asociācijas prezidents Aivars Freimanis jeb Frīdis šodien parakstījuši saprašanās memorandu par akcīzes nodokļa no naftas produktiem novirzīšanu Latvijas ceļiem.

Kā aģentūru LETA informēja PLL preses sekretārs Edgars Vaikulis, saskaņā ar memorandu PLL iestāsies par to, lai akcīzes nodoklis par naftas produktiem, ko transportlīdzekļu lietotāji samaksājuši par iegādāto degvielu, prioritāri tiktu novirzīts autoceļu uzturēšanai, atjaunošanai un jaunu ceļu būvniecībai.

Līdz ar vienošanās parakstīšanu atbalsts pausts arī samērīgai transporta nodokļu un nodevu politikai, akcentējot transportlīdzekļus ar sezonālu raksturu un zemu videi kaitīgo izmešu daudzumu. Abas puses vienojušās par ceļu satiksmes drošības pasākumu, īpaši motobraucēju drošību veicinošu kampaņu īstenošanu, kā arī regulāru sadarbību, līdzdalību un informācijas apmaiņu par paredzamajām izmaiņām likumdošanā, kas saistītas ar ceļu satiksmi, pastāstīja Vaikulis.