Rūjienā intensīvu lietusgāžu rezultātā nolijušas teju divas trešdaļas no mēneša normas

 
©ZUMAPRESS.com/SCANPIX/LETA

Pirmdienas vakarā pamatīgas lietusgāzes piedzīvotas Rūjienā.

"Šodien Rūjienā intensīvu lietusgāžu rezultātā nolija aptuveni divas trešdaļas no mēneša normas - 57mm. Arī naktī un priekšpusdienā visā valstī gaidāms stiprs, centrālajos rajonos pat ekstremāli stiprs lietus," informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Ziņu aģentūra LETA jau vēstīja, ka Latvijas centrālajos rajonos naktī un priekšpusdienā gaidāmas ekstremālas lietavas.

Centrālajos rajonos kopējais nokrišņu daudzums var sasniegt 60-80 milimetrus.

Rietumu rajonos līs ilgstoši. Kopējais nokrišņu daudzums sasniegs 40-55 milimetrus.

Arī vietām austrumu rajonos no rīta gaidāms stiprs lietus. Nokrišņu daudzums sasniegs ap 20 milimetrus.

Saistībā ar minēto spēkā ir sarkanais brīdinājums. Brīdinājums ir spēkā no 29.jūnija plkst.22 līdz 30.jūnija plkst.16.

Sarkanās krāsas brīdinājums nozīmē, ka prognozēta intensīva dabas parādība ar lielu iespēju rasties ievērojamiem postījumiem plašā teritorijā un ka var būt apdraudēta cilvēku dzīvība.

Atbildīgās iestādes aicina iedzīvotājus sekot līdzi norādījumiem, ko sniedz atbildīgās institūcijas. Iespējama plaša īpašumu applūšana, kas apdraud dzīvību, kā arī evakuācija. Tāpat iespējama ļoti apgrūtināta pārvietošanās un traucēta elektroenerģijas un ūdens apgāde, telekomunikāciju sakari, kā arī bīstami braukšanas apstākļi uz ceļa pasliktinātas redzamības un akvaplanēšanas dēļ.

Ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112.