Pirmdiena, 6.februāris

redeem Dace, Dārta, Dora

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā

Vakar Jūrmalā izglābti jūrā iepūsti atpūtnieki; sestdien noslīkuši 3 cilvēki

Attēlam ir ilustratīva nozīme © Dāvis Ūlands/F64

Aizvadītajā diennaktī Jūrmalā izglābti divi jūrā iepūsti atpūtnieki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.

Vītola pastāstīja, ka vakar pēc plkst.17 saņemts izsaukums uz Jūrmalu, kur cilvēks ar matraci iepūsts jūrā un vēl viens cilvēks devies viņam pakaļ. Abus cilvēkus krastā nogādāja Jūrmalas pašvaldības policija.

VUGD pārstāve uzsvēra, ka šim izsaukumam, kur strauji jāsniedz palīdzība, piebraukšanu apgrūtināja nevērīgi izvietotas automašīnas. Viņa aicināja atpūtniekus padomāt par automašīnu novietošanu, lai nepieciešamības gadījumā glābējiem un mediķiem palīdzību izdotos sniegt pēc iespējas ātrāk.

Vakar valstī veikti 27 glābšanas darbi - 11 no tiem notika Rīgā, tikpat daudz to ir bijis novados, bet pārējie glābšanas darbi īstenoti citviet Latvijā.

Glābšanas darbu laikā vakar izglābti divi cilvēki, tomēr vēl trīs personas izceltas no ūdenstilpēm.

Viņa norādīja, ka viens noslīkušais izcelts no upes Skrundas novadā, otrs no upes Ventspils novadā, kā arī šodien plkst.6.20 no dīķa Talsu novadā izcelts vēl viens noslīcis cilvēks.

Kopš gada sākumā Latvijā noslīkuši jau 58 cilvēki. Savukārt aizvadītajā gadā šādi dzīvību zaudējuši 96 cilvēki.

VUGD atgādina, ka nepieciešams ievērot piesardzību atpūtā pie un uz ūdens, savukārt izmantojot peldlīdzekļus, iedzīvotāji aicināti uzvilt glābšanas vesti.