Nākamnedēļ mācībās Latvijā piedalīsies vairāk nekā 20 iznīcinātāji

© Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency

No 29.jūnija līdz 1.jūlijam Latvijā notiks NATO Gaisa spēku pavēlniecības organizētās mācības "Ramstein Alloy", kurās piedalīsies vairāk nekā 20 iznīcinātāji un atbalsta gaisa kuģi, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Mācības notiks, lai pilnveidotu vadības un kontroles iemaņu apguvi, sadarbību un savstarpējo savietojamību starp NATO un partnervalstīm, kā arī praktizētu specifiskas gaisa telpas patrulēšanas procedūras.

Militāro mācību norises laikā tiks ne tikai pilnveidotas gaisa telpas patrulēšanas procedūras, bet arī stiprināta alianses un partnervalstu savstarpējā sadarbību Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas un reģionālo gaisa spēku resursu pielietošanā, uzsver ministrija.

Atbalstu mācībās sniegs arī Latvijas Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Gaisa atbalsta kontrolieri (JTAC).

Mācībās būs iesaistīti vairāk nekā 20 iznīcinātāji un atbalsta gaisa kuģi no piecām NATO dalībvalstīm un Somijas. To norisi vadīs NATO Apvienotais Gaisa operāciju centrs Ūdemā, Vācijā, Gaisa kontroles un ziņošanas centrs Lielvārdē un Tallinā, kā arī NATO agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas (AWACS) lidmašīna.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, īslaicīgi radītajiem trokšņiem un militārās aviācijas gaisa kuģu pārlidojumiem.

Latvijā

Latvijas Nacionālais dabas muzejs ir bagātību krātuve – daudznozaru dabaszinātņu muzejs, kurā glabājas ģeoloģiskie, entomoloģiskie, paleontoloģiskie, zooloģiskie, botāniskie, mikoloģiskie un antropoloģiskie priekšmeti. Krājums sistemātiski tiek papildināts, ievācot priekšmetus dabā, iepērkot, saņemot dāvinājumus. Muzeja krājumā ir daudzas Latvijā un pasaulē izzūdošas un jau izmirušas sugas, tāpēc kolekciju vērtība ar katru gadu pieaug. Arvien aktuālāks kļūst jautājums par šo vērtību ilglaicīgu saglabāšanu un kā tās nosargāt globālo krīžu, tostarp kara, gadījumā. Par muzeja vērtībām un muzeoloģiskajiem smalkumiem intervijā “nra.lv” stāsta muzeja direktore Skaidrīte Ruskule.

Svarīgākais