KNAB nesaskata politisko reklāmu Bikšes skulptūrā "Mediķi pasaulei"

 
©Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nesaskata politisko reklāmu tēlnieka un Rīgas domes deputāta kandidāta Aigara Bikšes (AP) veidotajā sešus metrus augstu skulptūrā "Mediķi pasaulei".

KNAB aģentūrai LETA vērsa uzmanību, ka katrā konkrētajā situācijā vērtējama katra materiāla izvietošanas mērķis un pamatojums kopsakarā ar politiskās reklāmas noteiktiem ierobežojumiem, finansēšanas kārtību un sasniedzamo mērķi.

Izvērtējot publiskajā telpā izskanējušo informāciju, nav pamata secinājumam, ka tēlnieka Bikšes mediķiem veltītā skulptūra būtu uzskatāma par politisko reklāmu, uzsver KNAB.

Vienlaikus birojā informēja, ka KNAB kā uzraugošā institūcija, veicot partiju finansēšanas kontroli, vērtē jebkuru partiju finansēšanas gadījumu un tā atbilstību likuma prasībām.

Jau ziņots, ka 16.jūnijā pateicībā par mediķu pašaizliedzību Rīgā, pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, atklāta sešus metrus augsta skulptūra "Mediķi pasaulei".

Tēlnieks paudis, ka spēcīgi satricinājumi palīdz skaidrāk saskatīt patiesas vērtības. Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 pandēmija ļāvusi saprast, cik patiesībā sabiedrībai ir svarīgi un ikdienā nenovērtēti veselības aprūpē strādājošie - cilvēki, kuri riskēja ar veselību un dzīvību, palīdzot saslimušajiem.

Skulptūra ir sabiedrības iniciatīva, kuras realizēšanā pēc tēlnieka aicinājuma iesaistījās gandrīz 20 uzņēmumi, dāvinot materiālus, darbarīkus, piešķirot māksliniekam palīgus, telpas, vedot materiālus un pašu skulptūru, kā arī uzstādot to.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu oficiālais aģitācijas periods būs spēkā no 7.jūlija līdz 29.augustam. Kandidātu sarakstus Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām varēs iesniegt no 14. līdz 20. jūlijam, tomēr jau 7.martā apvienības "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" (AP/P) paziņoja, ka kopīgā sarakstā starp citiem pašvaldības deputāta kandidātiem būs arī Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Bikše.