Piektdien Covid-19 atklāts slimniekam, kurš atgriezies no ārvalstīm

 
©Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Vienīgais piektdien Latvijā atklātais Covid-19 inficēšanās gadījums reģistrēts Rīgā, un pacients nesen atgriezies no ārvalstīm, kur, visticamāk, arī inficējies, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Konstatējot vienu jaunu inficēšanās gadījumu, Rīgā kopējais aktīvo saslimšanu skaits pieaudzis līdz 59.

Piektdien saslimušais pacients ir vecumā grupa no 50 līdz 59 gadiem. SPKC pārstāve Ilze Arāja aģentūrai LETA atklāja, ka pacients atgriezies no trešās valsts, proti, Eiropas Savienībā vai Eiropas Ekonomiskajā zonā neietilpstošas valsts.

Kopumā aktīvi saslimšanas gadījumi joprojām ir reģistrēti 39 pašvaldībās. Tie ir Ludzas, Ciblas, Alūksnes, Bauskas, Baldones, Burtnieku, Cēsu, Daugavpils, Garkalnes, Jelgavas, Kārsavas, Kocēnu, Krustpils, Kuldīgas, Ķekavas, Lielvārdes, Limbažu, Līgatnes, Mārupes, Ozolnieku, Priekuļu, Riebiņu, Rugāju, Salacgrīvas, Salaspils, Saldus, Siguldas, Skrundas, Smiltenes, Stopiņu, Tukuma un Vecpiebalgas novadi, kā arī Valmiera, Jūrmala, Jelgava, Liepāja un Rīgā.

Visvairāk aktīvo saslimšanas gadījumu joprojām reģistrēts Rīgā, savukārt otrais lielākais inficēto skaits - 39 -reģistrēts Priekuļu novadā, kamēr trešais - Bauskas novadā, kur zināms par deviņiem inficētajiem.

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī, veicot 1686 Covid-19 testus, konstatēts viens inficēšanās gadījums.

Latvijā kopumā veikti 136 567 izmeklējumi, saslimušas 1111 personas un 30 mirušas. Vadoties pēc 18.jūnija datiem, no Covid-19 izveseļojušās 903 personas.

Nacionālā veselības dienesta informācija liecina, ka pēdējās diennakts laikā stacionēti jeb slimnīcā ievietoti divi pacienti ar Covid-19. Kopumā stacionāros ārstējas deviņi pacienti, no kuriem astoņi ir ar vidēji smagu, bet viens ar smagu slimības gaitu. Līdz šim no stacionāra izrakstīti 172 pacienti, taču šis skaitlis ietver gan atlabušos, gan mirušos.