Skolotāja palīgam bērnudārzā Jelgavā konstatē Covid-19; slēgta viena grupiņa

 
Attēlam ir ilustratīva nozīme ©REUTERS/SCANPIX/LETA

Ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologu norādījumus, šobrīd uz laiku ir slēgta viena grupa pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē "Pasaciņa", liecina informācija mājaslapā "Jelgava.lv".

Bērnudārza grupas skolotāja palīgam konstatēts pozitīvs Covid-19 testa rezultāts - tas atklāts nejauši, jo personai slimība norit bez simptomiem. Tā kā katra grupa bērnudārzā darbojas maksimāli izolēti un pēdējos mēnešos nav notikuši arī kopīgi pasākumi iestādē, epidemiologi rekomendē drošības nolūkos slēgt tikai vienu konkrēto bērnudārza grupu. Tajā tiek veikta pilnīga dezinfekcija.

Konkrētās grupas audzēkņi šobrīd atrodas ģimenes ārsta uzraudzībā un viņiem ir jāievēro 14 dienu pašizolāciju. Tās laikā vienam no bērna vecākiem ir iespēja saņemt slimības lapu. Pašizolācijā atrodas arī četri šīs grupas pedagogi, savukārt visiem 40 iestādes darbiniekiem tiks veikts Covid-19 tests.

Pašizolācijā šobrīd atrodas arī bērnudārza skolotāja palīga ģimene.

Jelgavas pašvaldība ciešā sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologiem uzrauga situāciju un veic visus nepieciešamos drošības pasākumus.

Avots: jelgava.lv