Dombrovskis prasa izvērtēt IZM datoru iepirkumu

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) uzdevis izglītības un zinātnes ministrei Tatjanai Koķei (ZZS) nedēļas laikā sniegt informāciju un izvērtējumu vai datoru un multimediju kabinetu aprīkojuma iepirkuma nolikums mākslīgi neierobežo konkurenci un nesadārdzina iepirkuma cenu, informē valdības vadītāja preses sekretāre Līga Krapāne.

Tāpat Ministru prezidents savā rezolūcijā lūdz Iepirkumu uzraudzības biroju nedēļas laikā sniegt izvērtējumu par Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotā atklātā konkursa nolikumā ietverto prasību atbilstību Publiskā iepirkuma likumam, kas paredz nodrošināt piegādātāju brīvu konkurenci, vienlīdzīgu un taisnīgu attieksmi pret visiem pretendētiem, kā arī valsts un pašvaldību līdzekļu efektīvu izmantošanu.

Līdz Iepirkuma uzraudzības biroja atzinuma saņemšanai Dombrovskis lūdz izglītības un zinātnes ministri nodrošināt to, ka līgums par stacionāro datoru un multimediju kabinetu aprīkojuma iegādi netiek slēgts.

Kā ziņots, neatkarīgi juristi, izvērtējot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto 12 000 datoru iepirkuma konkursa nolikumu, ir atzinuši, ka konkursa prasības sagatavotas tā, lai maksimāli ierobežotu Latvijas un citu valstu informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumu iespējas piedalīties konkursā, informē "Latvijas Avīze".

Piemēram, prasības tehniskās palīdzības dienestam sagatavotas tā, ka tam atbilst tikai Ventspils Digitālais centrs.

Datoru iepirkumam no Eiropas Reģionālā attīstības fonda ir paredzēti deviņi miljoni latu.

IZM, pildot programmu par izglītības iestāžu informatizāciju, 19.augustā izsludināja atklātu konkursu par 12 000 datoru iepirkumu skolām.

Lai iespējami mazinātu konkurenci, visas iepirkuma atsevišķās daļas (galda datori, monitori, portatīvie datori, interaktīvās tāfeles, sensori un tehniskās palīdzības dienesta pakalpojumi) ir iekļautas vienā iepirkumā, atļaujot piedalīties konkursā tikai un vienīgi ar piedāvājumu par visu iepirkuma apjomu.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais