Vakar dzēsti divi paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēki

 
Attēlam ir ilustratīva nozīme ©Mārtiņš Zilgalvis/F64

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji saņēmuši sešus izsaukumus uz meža ugunsgrēkiem, no kuriem divi bija paaugstinātas bīstamības, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.

Viens no izsaukumiem saņemts plkst.12.14 uz Limbažu novadu pie Augstrozes ezera, kur dega mežs un jaunaudze 1,2 hektāru platībā. Pēc plkst.14 ugunsgrēka izplatīšanos izdevās ierobežot un plkst.17.43 VUGD palīdzība vairs nav bijusi nepieciešama, jo dzēšanu turpināja Valsts meža dienesta darbinieki.

Otrs izsaukums uz paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēku saņemts plkst.18.50 - Jūrmalā pie Melnezera dega meža zemsedze 6000 kvadrātmetru platībā. Pēc pusotras stundas ugunsdzēsējiem izdevies ierobežot uguns izplatīšanos un plkst.23.09 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkos Latvijā cietuši divi cilvēki.

Vītola informēja, ka plkst.19.13 ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Vaiņodes novadu, kur dega divstāvu dzīvojamā māja 140 kvadrātmetru platībā. Vēl pirms ugunsdzēsēju ierašanās iedzīvotāji palīdzējuši no ēkas izkļūt cilvēkam, kurš bija cietis un tika nodots mediķu aprūpē. Plkst.22.46 ugunsgrēks likvidēts.

Otrs ugunsgrēks, kurā cieta cilvēks, notika Rēzeknes novadā. Plkst.22.09 tika saņemt izsaukums uz ugunsgrēku, kurā 214 kvadrātmetru platībā dega vienstāva dzīvojamā māja, divas saimniecības ēkas un elektrolīnijas balsta stabs. Pirms ugunsdzēsēju ierašanās no ēkas bija izkļuvis cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots mediķiem. Ugunsdzēsējiem izdevās nosargāt trīs blakus esošās ēkas un plkst.1.52 ugunsgrēks tika likvidēts.

Kopumā ugunsdzēsēji sestdien saņēma 92 izsaukumus, no kuriem 43 bija uz ugunsgrēkiem. Deviņi no tiem bijuši kūlas ugunsgrēki. Saņemti arī seši izsaukumi uz meža ugunsgrēkiem.

Tāpat vakar ugunsdzēsēji piedalījās 40 glābšanas darbos, un tika izglābts viens cilvēks.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma arī deviņus maldinājuma zvanus - sešus par ugunsgrēkiem un trīs par glābšanas darbiem.