Viņķele: Nedēļas beigās varēs izdarīt pirmos secinājumus par ierobežojumu mīkstināšanu

 
©Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Šīs nedēļas beigās varēs izdarīt pirmos secinājumus par ierobežojumu mīkstināšanu, tādējādi, neredzot pieaugumu inficēto un slimnīcās ievietoto jeb stacionēto pacientu skaitā, valdība varēs "piesardzīgi" plānot nākamos soļus, otrdienas preses konferencē pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

"Kopumā tendence Latvijā ir tāda, ka inficēšanās samazinās, kas nozīmē, ka ierobežojošie pasākumi savu mērķi sasniedz, bet mēs vērojam vairāku uzliesmojuma perēkļu parādīšanos," sacīja politiķe.

Šo inficēšanās perēkļu atklāšana, pēc ministres paustā, ir iespējama, jo Latvija rūpīgi īsteno mērķētu testēšanas stratēģiju, kur īpaša uzmanība tiek pievērsta sociālās aprūpes centriem, kur atrodas iedzīvotāji, kuri ietilpst Covid-19 riska grupās. Ministre klāstīja, ka šāda pieeja tiks saglabāta arī pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Ņemot vērā, ka nav vērojams Covid-19 saslimstības pieaugums, Viņķele zināja teikt, ka valdība joprojām pieturēsies pie epidēmijas izejas stratēģijas, kas tika izveidota kopā ar nozares ekspertiem un iekļauj sevī situācijas vērtēšanu atbilstoši četriem faktoriem, četru nedēļu periodā.

Ministre arī vēstīja, ka šīs nedēļas beigās būs redzams, vai ierobežojumu mīkstināšana ir atstājusi iespaidu uz kopējo inficēto un stacionēto pacientu skaitu. "Ja nē, varēsim domāt par nākamajiem soļiem," piebilda politiķe.

Kā ziņots, ministre iepriekš informēja, ka par izmaiņām ierobežojumos valdība lems, raugoties uz situāciju četrās jomās - epidemioloģisko situāciju, veselības aprūpes sistēmas noslodzi, situāciju ārvalstīs un kopējo sabiedrības drošību, tostarp arī pasākumu kontroles iespējas, un sabiedrības psiholoģisko labklājību un noturētspēju.