Ar Covid-19 saslimis policijas darbinieks Valkā, kurš strādā arī par NMPD autovadītāju

 
©Dāvis Ūlands/F64 Photo Agency

Ar jaunā koronavīrusa izraisīto saslimšanu Covid-19 inficējies kāds Valsts policijas (VP) Valkas iecirkņa darbinieks, apstiprināja VP Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāve Zane Vaskāne.

Amatpersona, kas apvienošanas kārtībā pilda arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) autovadītāja pienākumus, veica testu pagājušajā nedēļā un saņēma atbildi par pozitīvu rezultātu. Kopš 14.maija saslimušais policists atrodas stingrā izolācijā mājas apstākļos.

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtajiem norādījumiem analīzes nodeva arī iespējamās sešas kontaktpersonas, kurām saslimšana netika konstatēta, taču visi pašlaik atrodas karantīnā.

Tāpat policijā apzinātas visas iespējamās personas, kuras varētu būt kontaktējušās ar saslimušo kolēģi, un pēc policijas darbinieku iniciatīvas un SPKC speciālistu rekomendācijām noorganizēta kolektīvā pārbaudīšana, kad analīzes nodeva vēl 35 Valkas iecirkņa darbinieki. Pēdējo veikto analīžu rezultāti ir saņemti, un tie ir negatīvi.

Vaskāne skaidroja, ka šis gadījums nav būtiski ietekmējis VP Valkas iecirkņa darbu - tiek turpināts strādāt paaugstinātas gatavības režīmā. Citos Vidzemes reģiona pārvaldes iecirkņos saslimšana ar Covid-19 nav konstatēta.

Jau ziņots, ka līdz šim ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 bija saslimuši septiņi VP darbinieki. Daļa no saslimušajiem jau izārstējusies.

Zināms, ka pēc kolēģa sasirgšanas ar jaunā koronavīrusa izraisīto saslimšanu Covid-19 analīzes nodevuši teju 50 VP Aizkraukles iecirkņa darbinieku. Sasirgusī amatpersona apvienošanas kārtībā pilda arī NMPD autovadītāja pienākumus.

Likumsargu saslimšanas rezultātā dienesta darbs netiek ietekmēts un policija turpina strādāt paaugstinātas gatavības režīmā.

Kopš valstī ieviesta ārkārtējā situācija VP, tāpat kā citās valsts struktūrās, turpina ievērot epidemioloģiskās drošības prasības. Likumsargiem pieejami dezinfekcijas un individuālās aizsardzības līdzekļi. Tāpat policisti ir instruēti, kā mazināt inficēšanās risku.