Arī Saeimas deputāts Andris Skride ("Attīstībai/Par") izslimojis Covid-19. Deputāts jau izveseļojies un atgriezies darbā, vēsta LTV "Panorāma".
"Es skaidri sapratu, kur es inficējos. Tas notika manā otrajā darbavietā - slimnīcā. Manā profesijā mediķiem ir palielināts risks. Kabinetā kolēģis kardioloģijā, saslima pirmais. Tā kā mums ir viens kabinets un arī viens dators, slimnīcā vienmēr nēsājām maskas un arī kabinetā vienmēr nēsājām maskas. Kabinetā strādājām divas dienas kopā vairākas stundas. Neskatoties uz piesardzības pasākumiem, vīruss pieķērās," stāsta Skride.
"Kolēģis saslima pirmais. Viņš domāja, ka ir saaukstējies, bet es jau sapratu, ka tas ir Covid-19. Es pats, kad viņš sajuta simptomus, vairs nekur negāju. Kad viņam apstiprināja, uzreiz nodevu analīzes, un man bija pozitīvas. Es esmu mediķis, un uzreiz ārsti zina katras slimības iespējamos scenārijus. Par laimi viss noritēja vieglā formā. Manā gadījumā faktiski viens simptoms - ožas zudums uz četrām dienām un nogurums. Ožas zudums ir tipiski simptomi šai infekcijai. Es katru rītu mēģināju, vai sajūtu smaržu. Bija viena smarža, kuru jutu visu laiku. Tā bija kafijas smarža. Es nemāku to pats izskaidrot," norāda deputāts.
Skride slimojis 25 dienas - 18. aprīlī analīze bija pozitīva un otrā negatīvā - 13. maijā.
Jau ziņots, ka martā Saeimas deputāts Artuss Kaimiņa paziņoja, ka saslimis ar Covid-19. Aprīļa beigās deputāts paziņoja, ka no koronavīrusa ir atlabis.