2010.gada otrajā ceturksnī datoru inficēšanas ar ļaundabīgu programmatūru mēģinājumu skaits sasniedza 540 miljonus, kas ir par 65% vairāk nekā pirmajā ceturksnī, kad piefiksēti 327 miljoni mēģinājumu, izriet no datortīklu un datu aizsardzības kompānijas "Kaspersky Lab" apkopotajiem datiem.
Savukārt savā pirmā ceturkšņa pārskatā par apdraudējuma ainu internetā "Kaspersky Lab" analītiķis Jurijs Namestņikovs norāda, ka mēģinājumu skaits ieperināt ļaundabīgo programmatūru no 2009.gada pēdējā ceturkšņa šī gada otrajā ceturksnī ir pieaudzis par 26,8%.
Jaunākajā, otrā ceturkšņa pārskatā par apdraudējuma ainu internetā arī minēts, ka bijuši 157 miljoni "uzbrukumu, kuri tikai atvairīti". No "Kaspersky Lab" paziņojuma medijiem, kas pavēsta par citu, vispārēju apdraudējumu aprakstu "The Perils of The Internet" (Briesmas internetā), izriet, ka runa ir par uzbrukumiem, kas atvairīti ar "Kaspersky Lab" aizsardzības risinājumiem. Agrākajā pārskatā šādi dati nav apkopoti, tādēļ minētais skaitlis nav salīdzināms ne ar ko citu.
Kā norāda nozares pazinēji, kopējais uzbrukumu un inficēšanas mēģinājumu skaits var būt daudz lielāks par 540 miljoniem, jo "Kaspersky Labs" risinājumus lieto tikai neliela daļa pasaules datoros un liela daļa var arī būt bez jebkādas aizsardzības vai arī izmanto risinājumus, kuri nespēj veikt centralizētu incidentu uzskaiti.
Nav arī skaidri definēts, kas ir "uzbrukums". Biznesa portāls "Nozare.lv" konstatēja, ka vienā no tās e-pasta adresēm surogātpasta failā izolēti ap 40 000 sūtījumu. Ja līdzīgi skaitļi atrodami citos uzņēmumos, ļoti iespējams, ka, lai saskaitītu 157 miljonus atvairītu "uzbrukumu", pietiek veikt šādas uzskaites tikai pāris desmitos tūkstošu datortīklu.
Surogātpastu var uzskatīt par "uzbrukumu" gan tādēļ, ka tas traucē darbu, spiežot saņēmējus lasīt reklāmas un citas lietas "ne par tēmu", kā arī tādēļ, ka daļa surogātpasta satur slēptu ļaundabīgu programmatūru vai aizvilina saņēmēju uz interneta vietnēm, kur šāda programmatūra tiek lietotājam "iebarota."
Par šādām un citām datoru inficēšanas metodēm arī raksta "Kaspersky Lab" paziņojumā minētais "interneta briesmu" pārskats, uzsverot, ka arvien vairāk ļaundabīgu programmatūras ieperināšanas un citu shēmu mērķis ir naudas izkrāpšana no interneta lietotājiem. To organizējot noziedzīgas bandas caur piedāvājumiem, uz kuriem iekrīt lētticīgie (brīnumzāles dzimumdzīves uzlabošanai u.tml.) vai arī ar izspiešanai līdzīgām metodēm, kas ar viltus paziņojumiem par interneta vai kādas svarīgas lietojumprogrammatūras bloķēšanu prasa, lai lietotājs nosūta dārgu maksas īsziņu, lai no problēmas atbrīvotos.