Neskaidrība par to, cik ilgi turpināsies pulcēšanās ierobežojumi, pagaidām liedz teātriem, koncertzālēm un citu kultūras pasākumu rīkotājiem norēķināties ar skatītājiem par jau pārdotajām biļetēm. Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) LTV "Panorāmā" mierina, ka neatkarīgi no ārkārtējās situācijas ilguma bešā atstāt nevienu nedrīkst un uzņēmējiem būs pienākums par biļetēm iztērēto naudu atmaksāt vai arī piedāvāt koncertu vai izrādi noskatīties citā laikā.
Vienlaikus centra vadītāja uzsver, ka šobrīd ir pāragri no kultūras pasākumu organizētājiem prasīt konkrētus pārcelto izrāžu vai naudas atmaksas datumus.
“Protams, cilvēki ir neapmierināti. Īpaši ar tāda liela pasākuma kā “Positivus” atcelšanu, par to daudz zvana, bet nedomāju, ka šobrīd cilvēkiem ir vajadzība iet katru dienu mājaslapā un kaut ko gaidīt, manuprāt, ir jāpagaida situācijas beigas un, visticamāk, mediji ziņos, kurā brīdī var par šo sākt interesēties, kas tad varētu būt ar manām biļetēm,” sacīja PTAC vadītāja Baiba Vītoliņa.
“Mēs esam vienojušies ar Kultūras ministriju par sešiem mēnešiem, kas varētu būt termiņš, kura laikā ir jāpiedāvā vai nu naudas atmaksa vai citā laikā pasākums.
Ja uzņēmumi nevarēs pārciest šo laiku, protams, tādas situācijas var rasties, ka tās naudas, ko atmaksāt uzņēmumiem, vienkārši nebūs, jā,” atzina Vītoliņa.
Centra vadītāja arī atzīst, ka, ja krīzes sākumā pasākumu rīkotāji vēl cerēja nenotikušās izrādes un koncertus pārcelt uz citiem datumiem, šobrīd izskatās, ka vairumā gadījumu par biļetēm iekasēto naudu nāksies atmaksāt.
Jau ziņots, ka ārkārtējās situācijas laikā no 13. marta atcelti un aizliegti visi publiskie pasākumi, sapulces, gājieni un piketi. Ārkārtēja situācija Latvijā pašlaik noteikta līdz 12. maijam.