Ministrijas apspriedīs iespējas atjaunot sporta nodarbības

© f64

Šodien Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) kopā ar Veselības ministriju (VM) pārrunās iespējas atjaunot noteiktas sporta nodarbības un aktivitātes, piektdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē informēja IZM parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš (JKP).

Piektdienas komisijas sēdē deputāts uzsvēra, ka sporta darbība šobrīd nav pilnībā apturēta, jo aizvien ir stadioni un bāzes, kas ir atvērti, tomēr par plašāku sporta centru atvēršanu saruna noritēs šodien, un Znotiņš domāja, ka sporta aktivitātes varētu tikt atjaunotas tuvākajā laikā.

Deputāte Evija Papule (S) vaicāja, kas notiks ar skolu stadioniem, kas pašlaik esot slēgti. Viņasprāt, prātīgāk būtu, ja skolēniem ļautu doties uz izglītības iestāžu stadioniem, nekā viņi staigā pa mežiem, kur esot risks dabūt ērces. Znotiņš skaidroja, ka IZM domā līdzīgi, un pirmdien varētu būt skaidrāks, kad tāda iespēja būs.

Arī bijusī IZM parlamentārā sekretāre Anita Muižniece (JKP) interesējās, vai ir zināmas prognozes, kad tiks atjaunoti ierobežotie treniņi saprātīgos noteikumos. Znotiņš norādīja, ka pagaidām IZM prognozē dažādus ierobežojumus, tostarp neatļaut tajos piedalīties cilvēkiem zem septiņu un virs 70 gadu vecuma.

Tāpat IZM plāno uzturēt prasību par distances ievērošanu un treniņi, visticamāk, tik drīz netiks atļauti kontaktsportiem, lai limitētu cilvēku skaitu un saskari. IZM jau esot gatavas iestrādnes jaunajiem noteikumiem, kuras plāno apspriest ar VM.

IZM valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs informēja, ka VM ir nosūtīti dokumenti par individuālajām fiziskajām aktivitātēm, pulcējoties ārtelpu sporta norišu vietās vairāk par diviem cilvēkiem, bet bez treniņiem, un par iespēju atjaunot āra aktivitātēs organizētas treniņa grupas.

Severs atklāja, ka IZM ir izstrādājusi vispārīgos nosacījumus, saglabājot distanci un ņemot vērā veselības ekspertu pētījumus. Tāpat IZM ir nofiksējusi, kādām vecuma grupām nebūtu jāiesaistās šādās aktivitātēs, un ka atļauts izmantošanai būtu tikai personīgais inventārs un netiktu izmantotas ģērbtuves vai dušas.

Severs uzsvēra, ka pamazām jāatsāk organizēt treniņnodarbības ārā, tāpēc IZM dokumentos iekļāvuši normu, kas paredzētu, ka tās varētu notikt līdz 13 personu grupās, taču tas neattiecoties uz profesionālajām komandām. Vienlaikus šī norma paredzētu, ka jauniešiem jābūt vecākiem par 10 gadiem.

Severs uzsvēra, ka Latvijā aizvien ir atļauts izmantot mežus un pludmales, kā arī nav ierobežota došanās ārā, kā tas redzams citviet pasaulē.

Severs jau iepriekš aģentūrai LETA atzina, ka IZM pašlaik izstrādā priekšlikumus ārtelpu sporta bāzu pieejamības veicināšanai, proti, nosacījumus, pie kuriem būtu iespējama pulcēšanās ārtelpu sporta norišu vietās, piemēram, stadionos, sporta laukumos, motosporta trasēs, citās ārtelpu sporta bāzēs, kā arī uz ūdens, neievērojot ierobežojumu par ne vairāk kā divu personu pulcēšanos.

Severs atgādināja, ka šobrīd ārtelpu sporta norišu vietu darbība nav pārtraukta, tomēr vispārējie pulcēšanās noteikumi ir attiecināmi arī uz pulcēšanos ārtelpu sporta norišu vietās.

Tāpat IZM strādā pie iespējamiem risinājumiem organizētu sporta treniņu norisei ārtelpu sporta bāzēs. Pēc Severa paustā, par abiem šiem jautājumiem vēl plānotas konsultācijas ar Veselības ministriju un Slimības profilakses un kontroles centru, tai skaitā par iespējamo atviegloto ierobežojumu piemērošanas brīdi.

Kā ziņots, līdz 12.maijam Latvijā saistībā ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Neatkarīgi no to apmeklētāju skaita ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšanas pulcējoties.

Latvijā

Otrdien, 26.novembrī, Aizsardzības ministrijā norisināsies valsts aizsardzības dienesta iesaucamo atlase, kurā pēc nejaušības principa ar speciālu gadījumskaitļu ģenerēšanas programmu kopumā tiks atlasīti 800 Latvijas pilsoņi - vīrieši primāri vecumā no 18 līdz 19 gadiem, aģentūru LETA informēja ministrijā.