Kuldīgas slimnīca par nepilniem 50 000 eiro ir iegādājusies jaunas iekārtas dzīvības funkciju nodrošināšanai pieaugušajiem un jaundzimušajiem, informēja SIA "Kuldīgas slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Signeta Lapiņa.
Jaunās iekārtas nomainīs "morāli un fiziski novecojušo tehnoloģiju", kā arī uzlabos pacientu ārstēšanas un aprūpes kvalitāti, sola slimnīca.
Dzemdību nodaļā nomainīts jaundzimušā intensīvās aprūpes galds, kas izmaksājis 19 239 eiro. To izmanto, lai uzreiz pēc dzemdībām mazuli nosvērtu un nomērītu, taču sarežģījumu vai komplikāciju gadījumā spētu veikt arī intensīvo aprūpi, piemēram, intubāciju vai elpināšanas funkciju nodrošināšanu.
Neonatoloģe Ramona Irbe skaidroja, ka jaunā iekārta ir kompaktāka un modernāka, aprūpes galdam ir apsildāms gēla matracis, nodrošinot mazulim termisko stabilitāti. Līdzšinējais aprūpes galds tiks izmantots nodaļas jaundzimušo aprūpes telpā, kur mazuļiem nodrošina ilgstošāku aprūpi.
Dzemdību nodaļai iegādāts arī neinvazīvās plaušu ventilācijas aparāts, ar kuru skābekļa padevi nodrošina, bērnu neintubējot. Iekārta izmaksājusi 15 730 eiro.
Ventilācijas aparātu pielieto neiznēsātiem mazuļiem un jaundzimušajiem ar elpošanas problēmām. "Cenšamies nodaļu nodrošināt ar modernām jaunās paaudzes iekārtām. Ejam līdzi laikam un sekojam jaunākajiem atklājumiem un pētījumiem. Kuldīgas slimnīcā ir ļoti labi nokomplektēta pirmā līmeņa dzemdību aprūpe," piebilda Irbe.
Savukārt anestezioloģijas un reanimatoloģijas nodaļā un uzņemšanas nodaļā iegādāti divi mobili defibrilatori, kurus izmanto ne tikai pacientu sirds apstāšanās gadījumā, bet arī vitālo funkciju - pacienta sirdsdarbības, asinsspiediena un skābekļa piesātinājuma asinīs - monitorēšanai un sirds ārējas stimulācijas veikšanai pacientiem ar ļoti smagiem sirds ritma traucējumiem.
Slimnīcas galvenā ārste Svetlana Serpāne skaidroja, ka to priekšrocība ir kompaktais izmērs, lielā jauda un plašās pielietošanas funkcijas. Reanimācijas procesā iekārtā iespējams saglabāt informāciju par medikamentiem, kuri ievadīti pacientam, un ievadīšanas laiku. Defibrilatori ir pārvietojami un to darbības laiks bez elektrības var būt līdz 12 stundām. Abi defibrilatori izmaksājuši 14 977 eiro.
Iekārtas iegādātas ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu. ERAF projektā kopumā Kuldīgas slimnīcai plānots iegādāties 151 iekārtu, tajā skaitā diagnostikas iekārtas un sistēmas, izmeklējuma galdus, pacientu ratus, gultas un citas iekārtas desmit dažādām slimnīcas struktūrvienībām par kopējo summu 1 247 490 eiro. Projektā 85% ir ERAF līdzfinansējums, 9% - valsts budžeta dotācija, un 6% - Kuldīgas slimnīcas finansējums. Projekts ilgs līdz 2021.gada nogalei.