Šī gada sākumā Latvijā nav novērojama mirušo skaita pieauguma tendence

© Pixabay

Analizējot stacionārā mirušo skaitu un letalitātes rādītājus, secināms, ka šī gada sākumā Latvijā nav novērojama mirušo skaita pieauguma tendence, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Tāpat centrā uzsver, ka klīniskajās universitātes slimnīcās gan mirušo skaits, gan letalitātes rādītājs marta mēnesī ir zemāks nekā šā gada janvārī un februārī.

Atbilstoši provizoriskajiem datiem, šā gada janvārī un februārī mirušo skaita samazinājums ir vērojams no gripas un pneimonijas, kā arī no asinsrites sistēmas slimībām, salīdzinot ar iepriekšējo piecu gadu šī perioda vidējo rādītāju.

Tomēr SPKC, pamatojoties uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem, informē, ka 2020.gada martā ir reģistrēts par 120 nāves gadījumiem vairāk nekā 2019.gadā, taču cents atzīmē, ka 2019.gadā bija reģistrēts būtiski mazāks mirušo skaits nekā vidēji iepriekšējos gados.

Ja aplūko vidējo reģistrēto mirušo skaitu martā trīs gadu periodā, tad tie esot 2676 mirušie, savukārt vidēji piecos gados - 2646. Pēc SPKC paustā, 2020.gada 1.ceturksnī reģistrēto mirušo skaits, salīdzinot ar 2019.gadu, ir samazinājies par 523 jeb 6,8%.

Jau ziņots, ka deviņu cilvēku dzīvības šogad Latvijā laupījis arī Covid-19. Septiņi Covid-19 pacienti miruši stacionāros. Pārsvarā mirušie bija gados veci cilvēki ar nopietnām hroniskām slimībām, kas veicināja smagu slimības gaitu un intensīvās terapijas nepieciešamību.

Tāpat SPKC uzsver, ka ne visiem pacientiem Covid-19 bija tiešais nāves cēlonis, dažos gadījumos saslimšana ar Covid-19 atzīta par nozīmīgu stāvokli, kas veicināja nāves iestāšanos, saasinot hronisko slimību norisi.

Latvijā kopā veikti 37 972 izmeklējumi un Covid-19 apstiprināta 748 personām. Pēdējās diennakts laikā stacionēti divi Covid-19 pacienti un kopā pašreiz stacionārā ārstējas 43 slimības pacienti. No tiem 40 ar vidēji smagu un trīs ar smagu slimības gaitu.

Svarīgākais