Lielākais ar Covid-19 inficēto īpatsvars ir Garkalnes novadā

© nra.lv

Līdz šim Latvijā Covid-19 ir reģistrēts 63 pašvaldībās – lielākoties Pierīgā, savukārt pats lielākais Covid-19 gadījumu skaits ir tieši Rīgā –357  (dati līdz 13. aprīlim). Tiesa, ja saslimušo cilvēku skaitu attiecina uz kopējo iedzīvotāju skaitu, tad Rīga nebūt nav pati "inficētākā" pašvaldība.

Citās pašvaldībās ar Covid-19 inficēto kopskaits ir krietni mazāks nekā galvasplsētā. Jūrmalā tādu ir 32, Jelgavā -22, Liepājā - 19, Salaspils novadā - 17, Ķekavas novadā -14. Savukārt, Garkalnes, Stopiņu , Ozolnieku, Babītes un vairākās citās pašvaldībās inficēto skaits nesasniedz desmit, bet 45 pasvaldībās šādu gadījumu skaits svārstās no viena līdz pieciem.

Taču jārēķinās, ka Rīgā ir arī vislielākais iedzīvotāju skaits. Saskaņa ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, 2019. gada sākumā Rīgā dzīvoja 632 614 cilvēki. Tajā pašā laikā daļā pašvaldību, kurās arī ir konstatēts Covid-19, iedzīvotāju skaits ir neliels, piemēram, Garkalnē, saskaņā ar CSP datiem, 2019. gada sākuma dzīvoja vien 8557 iedzīvotāji. Salīdzinot Covid-19 gadījumu skaitu ar iedzīvotāju skaitu, redzams, ka Rīga nebūt nav visinficētākā vieta Latvijā. Rīgā ar Covid-19 ir konstatēts aptuveni 0,06 procentiem iedzīvotāju, bet Garkalnē - 0,09 procentiem iedzīvotāju, Ozolnieku, Babītes un Salaspils novados - 0,08 procentiem iedzīvotāju. Savukārt, Daugavpilī, kur ir reģistrēti 8 gadījumi, tas ir tikai 0,01 procents no šajā pilsētā dzīvojošo skaita.

Latvijā

Latvijā gadā ir 12 papildu brīvdienas (Lieldienās, Jāņos, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā, Darba svētkos, Ziemassvētkos un Jaungadā). Lielākā daļa cilvēku, izņemot darbaholiķus, labprāt iegūtu vēl pāris papildu brīvdienas, piemēram, Lāčplēša dienu un 15. augustu. Arī darba nedēļa varētu būt īsāka. Ekonomisti gan krata pirkstu – papildu brīvdienas Latvijai izmaksājot dārgi.

Svarīgākais