Drošības dienests pērn sācis 22 kriminālprocesus, tostarp par spiegošanu un gatavošanos terorismam

© Dmitrijs Suļžics/F64

Aizvadītajā gadā Valsts drošības dienests (VDD) sācis 22 kriminālprocesus, savukārt vēl četri kriminālprocesi tika saņemti no citas izmeklēšanas iestādes atbilstoši piekritībai, liecina VDD pagājušā gada darbības pārskats.

Līdzīgi kā iepriekšējos periodos, galvenais pamats kriminālprocesu sākšanai bija VDD iegūtā informācija un fizisku vai juridisku personu iesniegumi. Savukārt 32 gadījumos dienests pieņēma lēmumu atteikt sākt kriminālprocesu.

Kopumā aizvadītajā gadā VDD uz prokuratūru kriminālvajāšanai un medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanai nosūtīja 15 kriminālprocesus, rosinot sākt kriminālvajāšanu vai noteikt medicīniska rakstura piespiedu līdzekli pret 20 personām, no kurām sešas nozieguma izdarīšanas brīdī bija valsts amatpersonas.

Starp prokuratūrai nodotajiem kriminālprocesiem ir lietas par piedalīšanos bruņotā konfliktā Ukrainas austrumos, spiegošanu, gatavošanos terorismam, par valsts noslēpuma izpaušanu, kā arī par PSRS kara noziegumu pret Latvijas un tās iedzīvotājiem attaisnošanu.

Sākot 2020.gadu, VDD lietvedībā bija 69 kriminālproces

Latvijā

Šorīt, 19. septembrī, pie Saeimas ēkas ar emocionāliem reto slimību pacientu stāstu lasījumiem tika pievērsta Saeimas deputātu uzmanība akūtajam finansējuma trūkumam reto slimību ārstēšanai Latvijā. Ignorējot Ministru kabineta (MK) apstiprināto Reto slimību plānu 2023. – 2025. gadam, tiek apdraudēta esošo pacientu terapijas turpināšana un tiek liegta iespēja uzsākt ārstēšanu jauniem pacientiem, vēstīts reto slimību pacientu pārstāvju paziņojumā medijiem.