Klīnika: Zobārsti neizpratnē par liegumu sniegt plānveida ārstēšanu pandēmijas laikā

© Pixabay

Zobārsti pauž neizpratni, kādēļ ārkārtējās situācijas laikā liegta plānveida zobu ārstēšana, kā arī norāda uz iespējamām sekām, nenodrošinot savlaicīgu zobu ārstēšanu nopietnu problēmu risināšanai, pauda zobārstniecības klīnikā "Sirowa Rīga".

Vienlaikus neizpratni radot noteikumi, kas ļauj darboties kosmetologiem, manikīriem un tetovēšanas saloniem, lai gan tajos higiēnas prasības un iespējas nodrošināt sterilitāti, kā arī pasargāt no inficēšanās ar jauno koronavīrusu ir daudz zemākas.

Zobārstniecības klīnikas "Sirowa Rīga" vadītājs Edgars Antonevičs uzsvēra, ka lielākā daļa kolēģu piekrituši turpināt strādāt un apkalpot klientus, apzinoties risku, kā arī apliecinot izpildīt visas drošības prasības medicīniskajam personālam un pacientiem. "Mediķi apzinās risku, un ir gatavi ievērot visas aizsardzības prasības, lai pasargātu sevi un pacientus no iespējas inficēties ar Covid-19," sacīja klīnikas vadītājs.

Tomēr ārkārtas situācijas laikā atļauti tikai akūti zobārstniecības pakalpojumi, liedzot piedāvāt pacientiem plānveida ārstēšanu, norādīja Antonevičs. "Turklāt nav skaidri noteiktas robežas, kas uzskatāma par plānveida un kas par akūtu ārstēšanu," viņš uzsvēra.

Pēc viņa sacītā, Veselības inspekcija solījusi īpaši pastiprināti kontrolēt, lai mediķi ārkārtējās situācijas laikā neveiktu plānveida ārstēšanu, tādēļ ārsti nevēlas pieņemt pacientus, ja vien viņiem nav absolūti nepārprotama akūta situācija. "Klīnikas administratores, apzvanot pacientus pirms plānotās vizītes vaicā, vai jums ir akūts gadījumu, vai ir sāpes un vai lietojat kādus pretsāpju līdzekļus. Ja tā nav, tad diemžēl mums nākas atteikt," skaidroja Antonevičs.

Viņš uzsvēra, ka nākotnē var izrādīties, ka pašlaik neliels zoba bojājums, kuram pietiktu, piemēram, ar plombi, pēc ārkārtējās situācijas beigām būs tik tālu sabojājies, ka to nāksies izraut un vietā likt implantu. "Tas būs ne tikai glābjama zoba ekstrakcija, bet arī ievērojami lielākas izmaksas mūsu pacientiem," atklāja klīnikas vadītājs.

Viņš uzskata, ka Veselības ministrijai būtu jāizstrādā vadlīnijas, kādi aizsardzības pasākumi ir obligāti, un tām iestādēm, kuras tos var izpildīt, ļaut turpināt darbu un sniegt plānveida palīdzību. Zobārsti cer, ka valdība ieklausīsies viņu teiktajā un tā vietā, lai maksātu zobārstiem dīkstāves pabalstus, ļaus viņiem ārkārtas situācijas laikā turpināt darbu un pelnīt iztiku, sniedzot sabiedrībai nepieciešamus pakalpojumus.

Kā ziņots, līdz 12.maijam Latvijā saistībā ar Covid-19 pagarināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Svarīgākais