Rēzeknes slimnīcā pakāpeniski darbu atsāk līdz šim pašizolācijā bijušie darbinieki

 
©Ilze Zvēra/F64 Photo Agency

Rēzeknes slimnīcā pakāpeniski darbu atsāk līdz šim pašizolācijā bijušie darbinieki, un šonedēļ ierindā varētu būt visi, kam tāda noteikta, informēja iestādes sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Sondore-Strode.

Viņa stāstīja, ka jaunas saslimšanas ar Covid-19 iestādē nav konstatētas, un līdz šim saslimuši trīs slimnīcas darbinieki. Bērnu ķirurģei, kurai saslimšana konstatēta pirmajai, joprojām ir Covid-19 simptomi, taču pārējie divi slimnīcas darbinieki ir asimptomātiski.

Savukārt pārējie kolēģi, kuriem līdz šim noteikta pašizolācija, jau sāk atgriezties darbā, un plānots, ka šonedēļ darbu atsāks visi. Slimnīcā darbu turpina visas nodaļas.

Iestādē joprojām turpina ārstēšanos viens Covid-19 pozitīvs vīrietis, kuram pēdējā laikā bijis tikai viens slimības simptoms - nedaudz paaugstināta temperatūra. Taču viņam pēc simptomu izzušanas ir paņemtas analīzes. Pamest slimnīcu viņš varēs pēc diviem negatīviem testu rezultātiem.

Jau ziņots, ka Rēzeknes slimnīcā ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 līdz šim kopumā inficējušies trīs medicīnas darbinieki.

Divi ar Covid-19 saslimušie slimnīcas darbinieki nav ārsti, bet gan medicīnas personāls.

Slimnīcā, ņemot vērā Slimību profilakses un kontroles centra norādījumus, ieviesti papildu drošības pasākumi, tostarp tiek lietoti personīgās aizsardzības līdzekļi, veikta pastiprināta dezinfekcija.

Vēstīts arī, ka pēdējā diennaktī noteikti deviņi jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, kamēr kopumā līdz šim zināms par 542 inficētām personām.

Iepriekšējā diennaktī veikti 773 izmeklējumi personām ar aizdomām par Covid-19, savukārt kopumā līdz šim Latvijā veikti 21 453 izmeklējumi.

Patlaban 44 pacienti ir stacionēti, tajā skaitā 39 ar vidēju slimības gaitu, bet pieci - ar smagu.