Latvijā 9 jauni Covid-19 gadījumi; saslimis arī iebraucējs, kura dēļ izolē Mežotnes internātskolu

 
©Kaspars Krafts/F64

Latvijā no Igaunijas iebraukuši 18 Bulgārijas valstspiederīgie, no kuriem vienam konstatēta saslimšana ar Covid-19 un tā rezultātā ārzemnieku uzturēšanās vietai Mežotnes internātvidusskolas telpās noteikta karantīna. Pēdējā diennaktī noteikti vien deviņi jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, kamēr kopumā līdz šim zināms par 542 inficētām personām, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Lietuvas kompetentās iestādes neielaida Lietuvā tranzītā no Somijas, Igaunijas un Latvijas ceļojošus Bulgārijas valstspiederīgos, no kuriem vienam tika laboratoriski apstiprināts Covid-19, aģentūru LETA informēja Veselības ministrija.

Saskaņā ar Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāves Daces Kalniņas pausto, Bauskas novada Brunavas pagastā, Latvijas un Lietuvas robežpunktā "Grenctāle", apturētas vairākas automašīnas, ar kurām 18 Bulgārijas valstspiederīgie bija ceļā no Somijas uz Bulgāriju. Viņiem veiktas medicīniskās pārbaudes, un konstatēts, ka visiem ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, tādēļ visiem veiktas arī Covid-19 analīzes. Pēc analīžu rezultātu saņemšanas apstiprināts, ka viens no šiem cilvēkiem ir saslimis ar Covid-19.

Ņemot vērā, ka minētajām personām Latvijā nav deklarētās dzīvesvietas, ir palielināts turpmāks infekcijas izplatīšanās risks sabiedrībā.

Līdz ar to Veselības ministrija noteikusi karantīnas režīmu ārzemnieku uzturēšanās vietai bijušās Mežotnes internātvidusskolas telpās un teritorijā Bauskas novadā.

Tāpēc visas 18 personas un automašīnas policijas konvoja pavadībā nogādātas uz pagaidu izmitināšanas vietu - Mežotnes internātpamatskolu.

Rīkojums paredz, ka ārzemniekiem būs aizliegts atstāt šo uzturēšanās vietu, un pārkāpumu gadījumā tiks iesaistīta Valsts policija. Tā nodrošinās arī uzturēšanās vietas norobežošanu, apsardzi un sabiedriskās kārtības uzturēšanu.

Karantīnas vietā atrasties varēs arī mediķi, ja būs nepieciešams sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī personas, kuras nodrošina kārtību un piegādā pārtiku.

Ārzemniekiem tiks novērots veselība stāvoklis un sniegta visa nepieciešamā palīdzība, savukārt uz vietas tiks nodrošināta ne mazāk kā divu metru distances ievērošanu starp personām.

Šajā karantīnas vietā jaunus ārzemniekus varēs ievietot, tikai saskaņojot ar speciāli izveidoto komisiju, kura koordinē karantīnas pasākumus un nosaka pretepidēmijas pasākumus.

Atbildīgā iestāde par Slimību profilakses un kontroles centra noteikto profilakses un pretepidēmijas pasākumu organizēšanu un veikšanu uzturēšanās vietā ir Bauskas novada pašvaldība.

Vienlaikus Veselības ministrija ar individuālās aizsardzības līdzekļiem nodrošinās policijas darbiniekus un citas personas, kuras iesaistītas noteikto pretepidēmijas pasākumu īstenošanā, noskaidroja aģentūra LETA.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) šodien "Delfi TV ar Jāni Domburu" pastāstīja, ka bulgāriem kā ES pilsoņiem bija atļauts pamest Latviju, turklāt Latvija nav slēgusi iekšējās robežas. Lietuva ārzemniekus savā valstī neielaida, jo pastāvot infekcijas risks.

Kā vēstīts, pēdējā diennaktī noteikti deviņi jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, kamēr kopumā līdz šim zināms par 542 inficētām personām, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.