Šodien kristieši atzīmē Pūpolsvētdienu

 
©imago images/ULMER Pressebildagentur/Scanpix/LETA

Pūpolsvētdienā sākas Klusā nedēļa, kas ir Jēzus dzīves pēdējā nedēļa. Kristus šajā dienā ieradās Jeruzalemē, kur ļaudis, viņu sagaidot, gavilēja un klāja uz ceļa drēbes un palmu zarus. Tam par godu šī diena nosaukta par Palmu svētdienu. Taču šie paši ļaudis nedaudz vēlāk bija tie, kas Poncijam Pilātam pieprasīja sist Jēzu krustā.

Pūpolsvētdienas un Klusās nedēļas notikumi aicina pieminēt Kristus ciešanu ceļu, kā arī mudina pārdomāt, vai cilvēks ar savu būtību stāv aiz tā, ko runā.

Klusā nedēļa ir arī pēdējā gavēņa nedēļa. Lielais Gavēnis ar Pelnu dienu šogad sākās 26.februārī. Tas ir sagatavošanās Lieldienām laiks un simboliski atgādina par tām 40 dienām, kuras Kristus pavadīja tuksnesī lūgšanā un gavēnī pirms savas publiskās darbības. No Pelnu dienas līdz Lieldienām ir tieši 40 dienas, izslēdzot svētdienas kā Jēzus augšāmcelšanās dienas, kurām nav gavēņa rakstura.

Lieldienas šogad tiks svinētas 12.aprīlī.

Lieldienās "Radio Marija Latvija" (RML) latviešu valodā translēs pāvesta Franciska vadītos dievkalpojumus no Vatikāna, informēja RML direktors Pēteris Skudra.

Svētku laikā, klausoties radio, varēs lūgties kopā ar pāvestu, ieklausoties viņa pārdomās un sekojot līdzi viņa vadītajiem dievkalpojumiem, pavēstīja Skudra. Dievkalpojumi no Vatikāna tiks translēti tiešraidēs ar sinhronu tulkojumu latviešu valodā.

Translācijas notiks Pūpolu svētdienā - 5.aprīlī plkst.12, Lielajā ceturtdienā - 9.aprīlī plkst.19, Lielajā piektdienā - 10.aprīlī plkst.19 un plkst.22, Lieldienu vigilijā - 11.aprīlī plkst.22 un Lieldienu rītā - 12.aprīlī plkst.12. Pēc dievkalpojuma Lieldienās sekos pāvesta svētība "Pilsētai un pasaulei".

RML ir katoļu radio stacija, kas Latvijā pastāv kopš 2015.gada 8.decembra. Tā raida Rīgā, Liepājā, Krāslavā un Valkā, kā arī internetā un aplikācijā.