Piektdien laika apstākļi nelutinās

 
©Kaspars Krafts/F64

Piektdien Latvijā pūtīs stiprs vējš un spīdēs saule, tomēr daudzviet vēl gaidāmi īslaicīgi nokrišņi - lietus, krusa un sniegs, prognozē sinoptiķi.

Mākoņu daudzums samazināsies, saulainākā diena gaidāma valsts rietumu pusē. Maksimālā gaisa temperatūra būs +5..+9 grādi.

Dienvidrietumu vējš pāries rietumu vējā, brāzmās tas brīžiem pastiprināsies līdz 17-23 metriem sekundē.

Rīgā gaidāmas rietumu vēja brāzmas līdz aptuveni 20 metriem sekundē, palaikam spīdēs saule, galvenokārt dienas pirmajā pusē iespējami īslaicīgi nokrišņi, un maksimālā gaisa temperatūra būs +8 grādi.

Laikapstākļus nosaka liels un spēcīgs ciklons, tā centrs no Somijas virzās uz ziemeļaustrumiem. Atmosfēras spiediens Latvijas ziemeļos pazeminājies līdz 739 dzīvsudraba staba milimetriem jūras līmenī.

Jāpiebilst, ka ap pusnakti Ventspils ostā dienvidrietumu vējš brāzmās pastiprinājās līdz 29,6 metriem sekundē (m/s), savukārt lidostā bija brāzmas līdz 23 m/s, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Naktī uz piektdienu Liepājā reģistrētas vēja brāzmas līdz 21 m/s lidostā un galvenajā novērojumu stacijā un līdz 27,3 m/s jūras malā.

Rīgā vējš brāzmās pastiprinājās līdz 18 m/s pilsētas centrā un līdz 23 m/s Kundziņsalā, kā arī jūras krastā.

Valsts lielākajā daļā novērotas vēja brāzmas līdz 17-22 m/s, mierīgāka nakts aizvadīta Latgalē un Sēlijā.