Ar Covid-19 saslimuši trīs Valsts policijas darbinieki

 
©Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Ar jaunā koronavīrusa slimību Covid-19 līdz šim ir saslimuši trīs Valsts policijas (VP) darbinieki, šorīt Latvijas Radio pastāstīja VP priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins.

Viņš norādīja, ka viens no saslimušajiem inficējies, pildot dienesta pienākumus - viņam slimība konstatēta pēc atgriešanās no darba komandējuma ārvalstīs.

Visi saslimušie policisti patlaban atrodas karantīnā un ārstējas, vēl daudzi citi atrodas pašizolācijā pēc atgriešanās no ārvalstīm vai kontaktēšanās ar Covid-19 slimniekiem, taču lielākajai daļai 14 dienu pašizolācijas laiks jau ir beidzies, zināja teikt Grišins.

Vaicāts, vai policistiem ir pieejams pietiekami plašs klāsts individuālo aizsardzības līdzekļu, lai, pildot dienesta pienākumus, varētu maksimāli izvairīties no saslimšanas ar Covid-19, Grišins atbildēja, ka sākumā ar to bija "zināmas problēmas", taču patlaban situācija uzlabojas.

"Pašlaik iecirkņi un policijas ēkas ir aprīkotas un ir pieejami dezinfekcijas līdzekļi. Mēs primāri ar pilnu ekipējumu esam aprīkojuši tādus kolēģus kā patruļpolicija un operatīvās grupas, kas izbrauc uz notikuma vietām. Jā, ekipējuma vēl trūkst, lai būtu noteiktā rezerve kaut kādam laikam, bet valstī notiek kopējie iepirkumi, un es domāju, ka tuvākajā laikā šī situācija ar [individuālo aizsardzības līdzekļu] apgādi uzlabosies vēl vairāk," norādīja Grišins.

Kā ziņots, kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas VP, tāpat kā citās valsts struktūrās, turpina ievērot epidemioloģiskās drošības prasības. "Likumsargu saslimšanas rezultātā dienesta darbs netiek ietekmēts un policija turpina strādāt paaugstinātas gatavības režīmā," iepriekš norādīja VP preses pārstāve Elīna Priedīte.

Valstī pasludinātās ārkārtējās situācijas pasākumos iesaistīti ne tikai policisti, mediķi un bruņotie spēki, bet arī robežsargi. Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone aģentūrai LETA teica, ka Valsts robežsardzē neviens ar Covid-19 nav saslimis. Arī Rīgas pašvaldības policijā apliecināja, ka neviens no darbiniekiem nav inficēts.

Neskatoties uz to, ka galvenie iekšlietu dienesti, pašvaldības policija un armija aģentūrai LETA sniegusi informāciju par iestādēs strādājoši saslimšanu vai neinficēšanos, Valts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā norādīja, ka dienests šādu informāciju nesniedz.

Jau ziņots, ka ar Covid-19 inficējušies arī citu dienestu darbinieki. Vakar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) eksperts Jurijs Perevoščikovs paziņoja, ka slimība konstatēta vismaz 26 veselības aprūpes nozarē strādājošajiem, kuru vidū ir gan administratori, gan medmāsas un ārsti, gan arī šoferi. Tāpat zināms, ka patlaban inficēšanās konstatēta četriem karavīriem - diviem Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīriem un diviem Latvijā dienošajiem NATO karavīriem.

Jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 līdz trešdienai Latvijā bija apstiprināta 446 cilvēkiem, liecina SPKC apkopotā informācija.

Kā ziņots, no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.