Eksperts skaidro, kā Latvijā novērst vai attālināt nekontrolētu Covid-19 izplatīšanos

 
©AFP/SCANPIX/LETA

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 plašu un nekontrolētu izplatīšanos var attālināt vai pat novērst, stingri ievērojot sociālās distancēšanās prasības, šodien preses konferencē uzsvēra Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Viņš skaidroja, ka valdības pieņemtie lēmumi Covid-19 pandēmijas ierobežošanai ir epidemioloģiski pamatoti.

Speciālists skaidroja, ka epidēmijas gaitu iespējams iedalīt četros posmos. Pirmais posms ir kontrolēta infekcijas izplatīšanās, kad ir iespējams noskaidrot, kā cilvēki inficējušies ar slimību.

Šonedēļ gan tika konstatēts, ka Latvijā ir parādījušies pirmie gadījumi, kad infekcijas izplatīšanās ceļi nav izsekojami. Vairums valstu šo posmu jau ir izgājušas, piedzīvojot plašāku nekontrolējamu slimības izplatību. Tomēr, kā pauda speciālists, arī trešais posms varētu būt kontrolējams, sniedzot adekvātu medicīnisku palīdzību.

Savukārt infekcijas ceturto posmu, kad ir pārpildīta medicīnisko iestāžu kapacitāte, Perevoščikova ieskatā var novērst, stingri pieturoties noteiktajām sociālās distancēšanās normām.

No 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!