Covid-19 analīzes varēs veikt arī Cēsīs

 
©AFP/SCANPIX/LETA

Papildu prevencijas nodrošināšanai analīžu veikšanai Cēsīs, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas sporta kompleksā Pūces ielā 2a no 27.marta plkst.13 tiks atvērts Covid-19 analīžu pieņemšanas punkts, informēja novada Komunikācijas un klientu servisa pārvaldes vadītājs Kārlis Pots.

Viņš stāstīja, ka punkta darbību nodrošina SIA "Centrālā laboratorija". Valsts apmaksātas analīzes tajā pieejamas tiem iedzīvotājiem, kuriem pēc atgriešanās no ārzemēm 14 dienu laikā sākusies paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana, kā arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologu noteiktajām kontaktpersonām, kuras atrodas karantīnā un kurām 14 dienu laikā ir parādījušies saslimšanas simptomi.

Lai pieteiktos valsts apmaksātajām analīzēm, jāzvana uz 8303, kur tiks piefiksēti personas dati, un vēlāk "Centrālās laboratorijas" speciālisti telefoniski vienosies par analīžu nodošanas laiku, uzsvēra Pots.

Lai pieteiktos maksas analīzēm, jāzvana uz tālruni 20 033 722, lai vienotos par to nodošanas kārtību. Bez iepriekšējas pieteikšanās uz analīžu nodošanas punktu doties nedrīkst.

Ierašanās analīžu ņemšanas punktā atļauta tikai ar personīgo auto. Ja tāds nav pieejams, tiks nodrošināts mobilās brigādes izbraukums uz mājām. Analīzes nododot, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, skaidroja pašvaldības pārstāvis.

Analīžu rezultāti būs zināmi 24 stundu laikā, par negatīviem rezultātiem pārbaudītos iedzīvotājus informēs "Centrālā laboratorija", par pozitīviem rezultātiem tiek informēts SPKC, kura speciālisti sazinās ar pacientu un risina tālākās protokola darbības.

Punkta darba laiks būs no plkst.9 līdz 19, taču tas tiks mainīts atkarībā no pieprasījuma, vajadzības gadījumā strādājot arī nedēļas nogalēs.

Pots uzsver, ka informāciju par karantīnu, pašizolēšanos un rīcību, kas pasargā no saslimšanas ar Covid-19, var uzzināt, zvanot uz SPKC tālruni 67387661, nevis 113 vai 8303.