Koronavīrusa testu varētu veikt arī pārdevējiem ar slimības simptomiem

 
©EPA/SCANPIX/LETA

Valdība vērtē iespēju arī tirdzniecības nozarē strādājošajos ieļaut to personu sarakstā, kurām tiek veikti jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 testi, parādoties akūtu elpceļu infekcijas slimību simptomiem.

Kā otrdien pēc Ministru kabineta sēdes tiešsaistes preses konferencē sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP), valdība, balsoties epidemiologu ieteikumos, izvēlējusies testēšanas grupas paplašināt, novērtējot riskus, kādos cilvēki strādā.

Tādēļ līdz šim panākta vienošanās testējamo lokā iekļaut arī mediķus un farmaceitus, kas tiešā veidā saskaras vai var saskarties ar inficētām personām.

Viņķele gan atzina, ka arī tirdzniecībā strādājošie ir pakļauti inficēšanās riskam veikalu apmeklētāju dēļ. Tādēļ ticis runāts arī par tirdzniecībā strādājošo cilvēku iespējām tikt testētiem uz Covid-19.

Kā ziņots, turpmākajās dienās koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 analīzes sāks veikt arī farmaceitiem un farmaceitu asistentiem ar akūtu elpceļu infekcijas slimību simptomiem, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Tāpat analīzes tuvākajā laikā veiks arī visiem slimnīcas uzņemšanas nodaļā hospitalizētiem pacientiem ar pneimoniju, kā arī operatīvo dienestu darbiniekiem, tostarp policistiem, ugunsdzēsējiem, robežsargiem un muitas darbiniekiem, ar akūtu elpceļu infekcijas slimību simptomiem.

Vienlaikus plānots ieviest analīžu nodošanas iespēju arī pacientiem atsevišķos pneimoniju gadījumos, pacientiem, kuriem ir nepieciešama intensīvā terapija, un hospitalizētiem pacientiem ar smagu akūtu respiratoru infekciju, kuriem nav cita iemesla, kas pilnībā izskaidro klīniskās izpausmes.

Covid-19 pārbaudes turpmākajās dienās sāks veikt arī patversmju klientiem ar akūtu elpceļu infekcijas slimību simptomiem un sociālās aprūpes iestāžu un patversmju personālam ar akūtu elpceļu infekcijas slimību simptomiem.

Valsts apmaksātas Covid-19 analīzes neveiks jaunā koronavīrusa slimnieku tuviniekiem, kuri dzīvo ar slimnieku vienā mājsaimniecībā un kuriem parādās vieglas akūtas elpceļu infekcijas slimību pazīmes, kā arī personām, kuras atgriezušās no ārvalstīm un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās Latvijā parādījušās vieglas akūtas elpošanas ceļu pazīmes, un kuras nevar doties uz testēšanas punktu ar savu transportu.

Šajos gadījumos izņēmumi tiks pieļauti, ja izmeklējumu būs nozīmējis ģimenes ārsts.

Ministrijā skaidro, ka Covid-19 ir vīrusa infekcija, kurai nav specifiskas ārstēšanas un to ārstē kā jebkuru vīrusu infekciju pamatojoties uz pacienta klīnisko stāvokli, tāpēc visos gadījumos nav nepieciešams laboratoriski apstiprināt infekciju.

Vienlaikus šiem cilvēkiem, parādoties viegliem saslimšanas simptomiem, ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, kurš informāciju nodos Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģiskās izpētes veikšanai.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!