Pēdējā laikā pieaug to pacientu skaits, kuri ar koronavīrusu saslimuši tepat Latvijā

 
©EPA/SCANPIX/LETA

Lai gan no pēdējā diennaktī inficētajiem pacientiem joprojām konstatēts ievērojams skaits sasirgušo, kuri nesen atgriezušies no ārzemēm, pēdējā laikā novērojams pieaugums tieši to pacientu vidū, kuri saslimuši kontaktējoties ar kādu Covid-19 pacientu Latvijā, pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

No pacientiem, kuru inficēšanās konstatēta pēc atgriešanās no ārzemēm, saslimšana ar Covid-19 noteikta pēc ceļojuma uz Austriju, Franciju, Itāliju, Kipru, Angliju, Spāniju un Zviedriju.

Savukārt to iedzīvotāju vidū, kuri nesen atgriezušies Latvijā ar repatriācijas braucienu palīdzību nav novērojams liels pozitīvo Covid-19 skaits, klāstīja Arāja.

Apzinot centra darba apjomu, Arāja norādīja, ka patlaban tiek strādāts ar kopumā 1200 kontaktpersonām.

Kā ziņots, pēdējās diennakts laikā Covid-19 apstiprināts vēl 17 cilvēkiem, līdz ar to kopumā ar to valstī saslimuši 197 cilvēki.

No 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Savukārt ārlietu ministrs Edgars Rinēvičs (JV) nesen paziņojis, ka pēc 27.marta apjomīgas Latvijas valstspiederīgo repatriācijas operācijas vairs nenotiks un ārpus Latvijas palikušo repatriēšanai tiks meklēti individuāli risinājumi.

Jau ziņots, ka virkne pasaules valstu Covid-19 dēļ ieviesušas ceļošanas ierobežojumus, kā rezultātā Latvija organizējusi virkni repatriācijas avioreisu, kā arī valstspiederīgie mājās atgriezušies ar kuģi un citiem transportlīdzekļiem.