Daudzviet Rīgā un Daugavpilī slēgti rotaļu laukumi

 
©Rūta Kalmuka/ F654 Photo Agency

Saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju lielo pilsētu pašvaldības slēdz vai aicina neizmantot bērnu rotaļu laukumus, liecina pašvaldību sniegtā informācija.

Daugavpils dome ievieš aizliegumu apmeklēt lielus bērnu rotaļu laukumus. Komunālās saimniecības pārvalde norobežos laukumus ar aizsarglenti, un, ja tur ir stendi - izvietos informāciju par šādu pasākumu nepieciešamību. Šos ierobežojumus plānots saglabāt vismaz līdz 14.aprīlim, tas ir, līdz izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām.

Kopumā Daugavpilī tiks slēgti 25 bērnu rotaļu laukumi. Komunālās saimniecības pārvalde lūdz iedzīvotājus ar sapratni attiekties pret ierobežojumiem un paskaidrot bērniem par nepieciešamību ievērot noteikumus.

Savukārt Ventspilī bērnu rotaļu laukumi pašlaik netiks slēgti, tomēr vecākiem pašiem jāizvērtē, vai un kad laukumus apmeklēt, aģentūru LETA informēja pilsētas Komunālā pārvalde. Bērnu parkos un rotaļu laukumos vismaz vienu reizi nedēļā tiks veikta rotaļu iekārtu mazgāšana un dezinficēšana.

"Bērnu pilsētiņas un "Fantāzijas" rotaļu parku slēgšanai būtu tieši pretējs efekts - vairāk bērnu būtu iekšpagalmu laukumiņos, kas būtu pretrunā ar mērķi - apmeklētāju skaitu pēc iespējas samazināt," komentēja pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Znotiņa.

Ventspilī ir 27 bērnu rotaļu laukumi daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos, kā arī divas bērnu pilsētiņas, tādējādi pašlaik tiek nodrošināta lielāka apmeklētāju izkliedēšana, uzskata pārvaldē.

Ventspilnieki aicināti izvērtēt un pārrunāt ar bērniem par nepieciešamību apmeklēt bērnu rotaļu laukumus un parkus. Tāpat, atrodoties šajos parkos, iedzīvotāji lūgti ievērot divu metru distanci no citiem apmeklētājiem un mazgāt rokas pirms un pēc bērnu rotaļu laukuma apmeklējuma.

Jau ziņots, ka arī Tukuma novada pašvaldība aicināja bērnus un jauniešus, kā arī viņu vecākus bez liekas vajadzības nepulcēties ārpus mājām brīvā laika pavadīšanai. Tukuma novada pašvaldība ir saņēmusi iedzīvotāju ziņojumus ar aicinājumu slēgt bērnu laukumiņus un novērst jauniešu pulcēšanās lielākās un mazākās kompānijās, "kas turpinās tā, it kā valstī būtu ierasta brīvlaika nedēļā". Pulcēšanās notiek gan māju pagalmos, gan ielās, gan slēgtajos sporta laukumos, parkos un bērnu laukumiņos.

Pašvaldība vērš uzmanību, ka uzturēšanās ārpus telpām nav aizliegta un nav "jāsēž četrās sienās", taču, ņemot vērā ārkārtējo situāciju valstī, vietvara aicina uz individuālām pastaigām, ciešu kontaktu bērnu, jauniešu un pieaugušo lokā uzturot, izmantojot modernās tehnoloģijas.

Tāpat vēstīts, ka līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšana pulcējoties.

Tāpat ir ierobežota neorganizēta pulcēšanās kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī noteikti citi ierobežojumi.