Stradiņa un Austrumu slimnīcās uz laiku aptur ambulatoro un plānveida pakalpojumu sniegšanu

 
©Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī ar COVID-19 infekcijas izplatību, no šī gada 23.marta VSIA "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca" (turpmāk- Slimnīca) pārtrauc plānveida izmeklējumu un ambulatoro pakalpojumu sniegšanu pacientiem.

Ar visiem iedzīvotājiem, kuriem bija plānota vizīte, izmeklējums vai operācija pie kāda no Slimnīcas speciālistiem, sazināsies atbildīgie darbinieki.

Speciālistu konsultācijas klātienē, nodrošinot visus piesardzības pasākumus, netiks pārtrauktas sekojošām pacientu grupām:

· "Zaļā koridora" pacienti (iespēju gadījumā tiks nodrošinātas konsultācijas attālināti);

· Onkoloģiskie pacienti, lai nodrošinātu terapijas nepārtrauktību;

· Transplantācijas pacienti, lai nodrošinātu terapijas nepārtrauktību;

· Neonatoloģiskajiem pacientiem, lai nodrošinātu vakcinēšanu;

· Pacienti, kuriem nepieciešamas invazīvās manipulācijas, kas veicamas pēcoperācijas periodā;

· Pēc nepieciešamības citiem hroniskajiem pacientiem terapijas nepārtrauktības nodrošināšanai;

· Pacienti, kuriem nepieciešams pabeigt vakcināciju;

· Grūtnieču ambulatorā uzraudzība.

Uzsveram, ka tiek pārtraukta arī medicīnisko maksas pakalpojumu sniegšana.

Atgādinām, ka stacionārā esošo pacientu tuvinieku apciemojumi nebūs iespējami un no pacientu piederīgajiem nodošanai Slimnīcas stacionārajiem pacientiem pieņems tikai pirmās nepieciešamības higiēnas preces.

Lai noskaidrotu informāciju par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un izmaiņām to sniegšanā, iedzīvotāji ir aicināti zvanīt uz Nacionālā Veselības dienesta informatīvo tālruni 80001234.

Kā jau vēstīja Veselības ministrija, no 13.marta, saistībā ar COVID-19 izplatību, stacionārās ārstniecības iestādes Latvijā darbu veic paaugstinātas gatavības režīmā. Vienlaikus tas nozīmēja pakāpenisku plānveida veselības aprūpes pakalpojumu apjoma samazināšanu. Šādu lēmumu 13.martā, pieņēma Valsts operatīvās medicīniskās komisija (VOMK). Lēmums nozīmē, ka paaugstinātās gatavības režīmā, klīniskās universitātes slimnīcas nesamazina dzīvību glābjošās operācijas, kā arī saglabā pakalpojumus, kuriem nepieciešams nodrošināt terapijas

nepārtrauktību (tai skaitā hematoloģija, ķīmijterapija un orgānu aizstājējterapija), sniegšanu. Pārējos plānveida veselības aprūpes pakalpojumus slimnīcas pakāpeniski samazināja.

Pēc lēmuma pieņemšanas Slimnīcas Klientu informācijas un apkalpošanas darbinieki sazinājās ar katru pacientu, lai informētu par pārcelto operāciju vai izmeklējumu.

Jāatzīst, ka aptuveni 30% pacientu ar Slimnīcu sazinājās paši, lai informētu par savu izvēli, no vizītes vai pakalpojuma šobrīd atteikties.

Tāpat, lai būtu iespējams nodrošināt pacientu ar COVID-19 uzņemšanu universitātes slimnīcās, mainīta hospitalizācijas kārtība. Attiecīgi pacientus vairāk novirzīs uz zemāka līmeņa ārstniecības iestādēm, kā arī pacienti, kuriem, tiek pabeigta akūta ārstēšana universitātes slimnīcā, tiks pārvesti uz reģionālajām un lokālajām daudzprofilu slimnīcām.

Lai ierobežotu Covid-19 slimības izplatību Latvijā un pastiprinātu drošības pasākumus, cenšoties pasargāt mediķus, pacientus, viņu tuviniekus, kā arī slimnīcas stacionāru apmeklētājus un stacionāros strādājošo uzņēmumu darbiniekus, kas sniedz dažādus pakalpojumus, no šī gada 20. marta Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā tiks ierobežoti sekojoši ambulatorie pakalpojumi:
  • būs atceltas ambulatorās konsultācijas (poliklīnikā) pie ārstiem;
  • netiks sniegti pakalpojumi dienas stacionāros;
  • netiks veiktas ķirurģiskās operācijas dienas stacionārā;
  • būs atceltas maksas vizītes pie speciālistiem;
  • nebūs iespēja izmantot podologa (pēdu speciālista) pakalpojumus;
  • kā arī nebūs pieejamas ārstu konsultācijas Reto slimību kabinetā.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mediķi turpinās sniegt pacientiem sekojošo medicīnisko palīdzību - ķīmijterapiju, nodrošinās bioloģisko medikamentu terapiju, dzīvībai svarīgo orgānu aizstājējterapiju, staru terapiju, dienas stacionāra pakalpojumus hematoloģijā, kā arī medicīnisko palīdzību pacientiem, kuriem būs jāturpina vai jāpabeidz neatliekamā kārtā uzsākta ārstēšana.

Joprojām Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Diagnostiskās radioloģijas centrā varēs veikt diagnostiskos izmeklējumus:

- Zaļā koridora pacienti;

- pacienti, kuriem nepieciešama nepārtraukta mediķu uzraudzība, t.i.,

1) onkoloģiskie pacienti,

2) HIV/AIDS pacienti,

3) tuberkulozes pacienti,

- pacientiem, kuriem nepieciešama traumu seku novērošana un novēršana;

- kā arī pacientiem pēc lielo locītavu endoprotezēšanas operācijām, kuriem atveseļošanās posmā nepieciešama mediķu uzraudzība.

Tāpat Zaļā koridora pacientiem būs pieejami endoskopijas izmeklējumi.

Joprojām pacientiem būs pieejamas sekojošas ārstu un speciālistu konsultācijas:

- hematologu konsultācijas;

- onkologu ķīmijterapeitu konsultācijas;

- konsultācijas, kas notiek Zaļā koridora ietvaros;

- konsultācijas pacientiem ar onkoloģisku patoloģiju;

- kā arī ārsta traumatologa konsultācijas, kas nepieciešamas traumu seku novērošanai un pacientiem pēc lielo locītavu endoprotezēšanas;

- konsultācijas pacientiem ar aizdomām par ādas melanomu.

Stacionāra Latvijas Infektoloģijas centrs Infektoloģijas poliklīnikā būs pieejamas:

- konsultācijas vīrushepatīta, HIV/AIDS pacientiem,

- konsultācijas lipīgo ādas slimību un seksuāli transmisīvo slimību pacientiem,

- Līdzestības kabineta attālinātas konsultācijas pa tālruni: 67014736 vai 20205353,

- joprojām strādās Vakcinācijas kabinets.

Stacionāra Tuberkulozes un plaušu slimību centrs Rīgas ambulatorajā nodaļā joprojām būs pieejamas ārstu konsultācijas tuberkulozes pacientiem un pacientiem ar aizdomām par saslimšanu ar tuberkulozi.

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā pacientiem tiks nodrošināta nieru aizstājterapija, tāpat arī Ķīmijterapijas un hematoloģijas dienas stacionārā un Staru terapijas dienas stacionārāmediķi turpinās strādāt un sniegt medicīnisko palīdzību.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pacientiem ar hroniskām saslimšanām konsultācijas tiks nodrošinātas attālināti. Savukārt ambulatorie konsiliji tiks organizēti bez pacienta līdzdalības. Ja konsilijs nevarēs pieņemt lēmumu bez pacienta līdzdalības. Ja tomēr ārstu konsīlijā būs nepieciešama pacienta klātbūtne, nodrošināsim visu nepieciešamo, lai šī konsultācija notiktu drošā vidē un neradītu pacienta veselības apdraudējumu.

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti informē un lūdz ņemt vērā, ka plānveida ambulatorie pakalpojumi netiks sniegti pacientiem ar elpceļu slimību simptomiem!