Vakar Latvijā plosījies ne tikai vējš, bet arī pērkona negaiss un krusa; brāzmains vējš arī šodien

 
©Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Sestdien un aizvadītās nakts sākumā dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās Latvijā sasniedza 18-23 metrus sekundē, bet Liepājas, Ventspils un Rīgas ostā - attiecīgi 27, 28 un 30 metrus sekundē, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Vēlā vakarā un naktī vietām - galvenokārt valsts dienvidos, tai skaitā Daugavpilī, - bija pērkona negaiss un krusa. Valstī kopumā reģistrēti vairāk nekā 20 zibens spērieni. Tas gan nebija pirmais pērkona negaiss Latvijā šogad.

Lielākais nokrišņu daudzums reģistrēts Ventspilī un Pāvilostā, kur lietus summa sasniedza attiecīgi 20 un 22 milimetrus.

Ūdens līmenis Rīgā un Salacgrīvā naktī pakāpās 134 centimetrus virs vidējās atzīmes Latvijas augstuma sistēmā.

Svētdien Latvijā rietumu, dienvidrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 14-19 metriem sekundē, Kurzemes rietumkrastā - līdz 19-24 metriem sekundē, prognozē sinoptiķi.

Saglabāsies augsts ūdens līmenis jūrā, upju grīvās un saistītajos ezeros. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs Rīgai no jauna izsludinājis dzelteno brīdinājumu gan par stipru vēju, gan augstu ūdens līmeni. Tas nepārsniegs aizvadītajā naktī sasniegto atzīmi.

Starp mākoņiem daudzviet uzspīdēs saule, daudzviet gaidāms lietus un slapjš sniegs. Gaisa temperatūra būs +2..+6 grādi.

Rīgā dažbrīd gaidāms lietus, dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās pieņemsies spēkā līdz 18 metriem sekundē un gaisa temperatūra svārstīsies ap +5 grādiem.

Laikapstākļus nosaka liela ciklona dienvidu mala. Atmosfēras spiediens valsts ziemeļos pazeminājies līdz 742 dzīvsudraba staba milimetriem jūras līmenī.