Eglītis un Kalderauska atklāj ar kādiem mediju jautājumiem gribētu strādāt NEPLP

 
Attēlam ir ilustratīva nozīme ©Nora Krevnera/F64

Šodien Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) amatā apstiprinātais Jānis Eglītis NEPLP vēlētos strādāt ar jautājumiem par vietējā satura radīšanu, un NEPLP jaunā locekle Ieva Kalderauska labprāt strādātu vai nu ar komerctelevīziju vai televīziju jomu kopumā. 

Kalderauska un Eglītis šodien žurnālistiem gan akcentēja, ka par viņu atbildības jomām būs kopīgi jāvienojas visai NEPLP.

Kalderauska norādīja, ka strādās pie NEPLP kā ekspertu lomas stiprināšanas un reputācijas atjaunošanas. Eglītis pauda, ka abu jauno locekļu ievēlēšana ar ne tikai koalīcijas, bet arī daļas opozīcijas atbalstu liecina par pietiekoši plašu atbalstu, kas nāks par labu NEPLP. Viņš norādīja, ka palīdzēs atjaunot sadarbību ar nozari situācijā, kad padomei šī sadarbība nav bijusi vienkārša.

Jaunie NEPLP locekļi atbalsta Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio apvienošanu, Kalderauskai reizē akcentējot, ka ir jāsaglabā atsevišķas neatkarīgas abu mediju redakcijas. Viņa pieļāva, ka apvienošana varētu paredzēt jaunas ēkas izveidi. Eglītis norādīja, ka sabiedrisko mediju apvienošana ir vairāku gadu jautājums, un Kalderauska atzina, ka, lai to varētu īstenot, politiķiem ir jāpieņem lēmums par finansējuma piešķiršanu.

NEPLP pārstāvji reizē skaidroja, ka jautājumu par mediju apvienošanu būs jāskata vēl topošajai Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei, kur paredzēts izveidots, kad Saeima pieņems attiecīgus jauno sabiedrisko mediju likumu.

Kā ziņots, Saeima šodien NEPLP locekļu amatos apstiprināja žurnālistus Kalderausku un Eglīti.

Kalderauska saņēma 73 deputātu balsis, savukārt par Eglīti nobalsoja 70 parlamentārieši.