Panikai nav pamata: atbildīgie dienesti zina, kā rīkoties, ja Latvijā tiks konstatēts koronavīruss

 
©AFP/SCANPIX/LETA

Panikai par koronavīrusa iespējamu izplatību Latvijā nav pamata, turklāt visi atbildīgie dienesti ir sagatavojušies, ja gadījumā šis vīruss Latvijā tiks konstatēts, otrdien pēc Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītās krīzes vadības padomes sēdes uzsvēra amatpersonas.

Premjerministrs pēc sēdes sacīja, ka patlaban Latvijā nav reģistrēts neviens saslimšanas gadījums ar koronavīrusu, turklāt atbildīgie dienesti regulāri apmainās ar informāciju un ir sagatavojušies jebkādai rīcībai, ja gadījumā Latvijā tiks konstatēti saslimšanas gadījumi ar šo vīrusu. "Vienīgais, ko varu ieteikt, - mazgājiet rokas," piebilda Kariņš.

Savukārt veselības ministre Ilze Viņķele (AP) aicināja informāciju par korinavīrusu meklēt uzticamos avotos, kā piemērus minot Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapas, kur tiek ievietota visa aktuālā informācija par to, kā rīkoties mediķiem un iedzīvotājiem.

Viņķele vērsa izglītības iestāžu un vecāku uzmanību, ja gadījumā bērni pēdējo 14 dienu laikā ir viesojušies Ķīnā, proti, pat ja bērnam nav vīrusa simptomu, tomēr ieteicams bērnam palikt mājās un pieteikt vizīti pie ģimenes ārsta.

"Pasaules Veselības organizācija uzsver, ka ceļošanas un tirdzniecības ierobežojumi pagaidām nav piemērojami. Panikai nav pamata. Tomēr iedzīvotājiem ieteicams ievērot personisko higiēnu un konsultēties ar ģimenes ārstu," uzsvēra veselības ministre.

SPKC pārstāvis Jurijs Perevoščikovs norādīja, ka, lai gan koronavīruss ir reģistrēts 25 valstīs, tomēr tikai vienā valstī ir vērojama noturīga šī vīrusa cirkulācija. "Neviena saslimšanas gadījums ar koronavīrusu Latvijā nav konstatēts," apliecināja eksperts.

Savukārt Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts stāstīja, ka robežsardze pēc plāna veic visus nepieciešamos pasākumus saistībā ar iespējamo koronavīrusa izplatību Latvijā. Patlaban ciešākā sadarbība robežsardzei esot ar lidostu "Rīga".

Pujāts aicināja iedzīvotājus, kuri ieceļo lidostā no citām valstīm, neizvairīties, bet sadarboties ar robežsardzes pārstāvjiem. "Viss tiek veikts sabiedrības veselības labā, tāpēc aicinām iedzīvotājus neizvairīties, bet pieteikties pašiem. Savukārt robežsardzes darbinieku drošībai ir visi nepieciešamie aizsardzības līdzekļi, lai neinficētos ar vīrusu, kā arī ir nepieciešams viss, lai iespējami inficētās personas izolētu," pauda Pujāts.