Uzņēmums atklāti atzīst, ka piesārņojis mežu Daugavpils novadā

 
Ilustratīvs attēls ©Gints Ivuškāns/F64

SIA "Trans Mobil" atzinis savu vainu meža piesārņošanā Daugavpils novadā, kur otrdien atrasta ar naftas produktiem piesārņota grunts, informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

Sākotnējais izvērtējums liecina, ka atkritumu pārvadāšanas darbus veica "Trans Mobil" autovadītājs. Kļaveniece gan norāda, ka Atkritumu pārvadājumu uzskaites valsts informācijas sistēmā kā par atkritumu pārvadāšanu atbildīgā persona norādīta SIA "Eko Osta".

"Trans Mobil" pārstāvis VVD skaidrojis, ka piesārņojums radies bīstamo atkritumu transportēšanas laikā kravas piekabes tehnisku bojājumu dēļ.

Saskaņā ar uzņēmuma sniegto informāciju, atkritumi tika transportēti no Daugavpils pašvaldības AS "Daugavpils siltumtīkli" siltumcentrāles, kur pašlaik notiek vecās mazuta saimniecības demontāžas darbi. "Trans Mobil" ir atzinis savu vainu un iesaistījies arī piesārņojuma savākšanā.

Sazināties ar šoferi, kas stūrējis automašīnu, VVD līdz šim nav izdevies. Plānots, ka arī no viņa tiks pieprasīts paskaidrojums.

Par pieļautā vides pārkāpuma faktu VVD ierosināta administratīvā pārkāpuma lietvedība. Kļaveniece skaidroja, ka kriminālatbildība par līdzīga rakstura pārkāpumiem iestājas, ja radīts būtisks kaitējums dabas videi, cilvēku veselībai, mantiskajām vai saimnieciskajām interesēm.

"Ņemot vērā, ka atkritumi nekavējoties tika savākti, atkritumu savākšanā iesaistījās vainīgā persona, kas sedz atkritumu apsaimniekošanas izmaksas, pašlaik nav saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes. Ja lietvedības gaitā atklāsies jauni apstākļi, tad administratīvā pārkāpuma lietvedība tiks pārtraukta un lieta tiks nodota Valsts policijai (VP)," lietas gaitu aprakstīja VVD pārstāve.

Vienlaikus VVD Daugavpils Reģionālā vides pārvalde (RVP) izvērtē iespējamos atkritumu pārvadājumu pārkāpumus, par kuriem pirmsšķietami varētu tikt sodītas vairākas personas. Par šādu pārkāpumu paredzēta administratīvā atbildība līdz 2100 eiro. Soda apmērs un personas, kas tiks sodītas, tiks izvērtēts lietvedības gaitā.

Arī VP Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte aģentūrai LETA apliecināja, ka, lai arī policija par notikušo ir informēta, lieta izskatīšanai nodota VVD Daugavpils RVP.

Kā liecina "Firmas.lv" dati, ar incidentu saistītais uzņēmums "Trans Mobil" reģistrēts 2013.gadā, tā juridiskā adrese norādīta Ķekavas novadā, bet faktiskā - Rīgā. Kravu pārvadātāja pagrozījums 2018.gadā bijis 282 568 eiro, bet peļņa sasniegusi 61 410 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Seirans Arzumanjans.

Jau ziņots, ka otrdien, 21.janvārī, Daugavpils novada Sventes pagastā esošajā Ilūkstes piepilsētas mežā atrasta ļaunprātīgi izmesta ar naftas produktiem piesārņota grunts. Piesārņojums konstatēts arī uz valsts autoceļa Svente-Lietuvas robeža (Subate), pievedceļa Ilūkstei un uz meža ceļa posma no pievedceļa Ilūkstei līdz atkritumu izmešanas vietai. Kopējais piesārņojuma apjoms ir 20 kubikmetri jeb viena automašīnas krava.

VVD RVP sadarbībā ar zemes valdītāju - AS "Latvijas valsts meži", VP un Daugavpils Pašvaldības policiju operatīvi izdevās noskaidrot vainīgo personu.

"Latvijas autoceļu uzturētājs" veica neatliekamos darbus piesārņojuma savākšanai uz valsts autoceļa, kā arī piesārņojuma savākšanā iesaistījās uzņēmums, kura šoferis pieļāva vides piesārņošanu. Pašlaik bīstamie atkritumi ir savākti un kaitējuma draudi videi nepastāv.

Par pieļauto vides pārkāpumu Daugavpils RVP ierosināta administratīvā pārkāpuma lietvedība. Par vides piesārņošanu paredzēta administratīvā atbildība - fiziskām personām naudas sods līdz 700 eiro, bet juridiskām personām naudas sods līdz 2900 eiro. Soda apmērs tiks izvērtēts lietvedības gaitā, informēja VVD.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!