Diskutē par vienota un jauna sabiedriskā medija izveidi

Šodien, 23.septembrī, pēc Nacionālās radio un televīzijas padomes iniciatīvas Ministru prezidenta Valda Dombrovska vadībā notika diskusija par sabiedrisko mediju finansējumu 2010.gadam un to nākotnes modeli.

Diskusijā piedalījās pārstāvji no Nacionālās radio un televīzijas padomes, Saeimas, sabiedriskajiem medijiem, kā arī eksperti mediju jautājumos.

Finanšu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis informēja par sabiedrisko raidorganizāciju finansējumu, norādot, ka vispārējas valsts budžeta izdevumu sadaļas samazināšanas apstākļos sabiedrisko mediju finansējumu 2010.gada budžetā nav iespējams palielināt. Nākamā gada budžetā bāzē plānots par 25% mazāks līdzekļu apjoms nekā tas bija šogad.

Diskusijas dalībnieki vienojās, ka sabiedrisko mediju attīstības un finansējuma jautājums ir jārisina nekavējoties. Ministru prezidents uzsvēra, ka šis jautājums tiks nodots Saeimai valdības uzsāktās diskusijas turpināšanai un vienotas jaunā sabiedriskā medija stratēģijas izstrādei. Tāpat ir būtiska arī jaunā Elektronisko mediju likumprojekta ātrāka virzība, kā arī nepieciešamo grozījumu izstrāde sabiedrisko mediju apvienošanai un jauna sabiedriskā medija izveidei.

Svarīgi definēt sabiedrisko mediju vīziju un izvērtēt to pārvaldības formu efektivitāti, kā arī izvērtēt nacionālā pasūtījuma saturu, lietderību un atbilstību sabiedrības interesēm un vajadzībām. Diskusijas dalībnieki atzina, ka sabiedriskiem medijiem ir izšķiroši nozīmīga loma vienotas valsts kultūras un informācijas telpas radīšanā. Eksperti uzsvēra, ka pazūdot sabiedriskajiem medijiem sabiedrība var kļūt aizvien atsvešinātākā un fragmentārākā, bez vienotas valstiskās un kultūras identitātes. Tādēļ ir nozīmīgi pārvarēt dramatiskās pārmaiņas mediju vidē un tirgū, kad sabiedriskajiem medijiem reklāmas tirgus ir būtiski sarucis.

Latvijā

Veselības ministrija (VM) rosina Finanšu ministriju (FM) no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt papildu finansējumu teju 10,5 miljonu eiro apmērā Nacionālajam veselības dienestam (NVD), lai nodrošinātu samaksu par Latvijas iedzīvotājiem sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, kas saņemti no Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīm.

Svarīgākais