Sākas parakstu vākšana par Saeimas deputātu skaita samazināšanu līdz 50

 
©Vladislavs Proškins/F64

Šodien sākas parakstu vākšana par mazpazīstamās Centra partijas rosinātajiem grozījumiem Satversmē, kas paredz Saeimas deputātu skaita samazināt no 100 līdz 50.

Lai iniciatīva virzītos tālāk, par to gada laikā būs jāsavāc vismaz vienas desmitās daļas jeb apmēram 155 000 vēlētāju paraksti.

Parakstīties par grozījumu Satversmē varēs 12 mēnešus - no šodienas līdz 2021.gada 14.janvārim, aģentūru LETA informēja CVK pārstāve Laura Zaharova.

Parakstīties par CVK reģistrētām vēlētāju iniciatīvām iespējams elektroniski portālā "Latvija.lv", pašvaldību parakstu vākšanas vietās - dzīvesvietas deklarēšanas iestādēs, bāriņtiesās, kuras veic notariālas darbības, pie pagastu vai pilsētu pārvalžu vadītājiem, kā arī pie zvērinātiem notāriem. Par paraksta apliecināšanu pašvaldībās un pie notāriem jāmaksā valsts nodeva, parakstīšanās portālā "Latvija.lv" vēlētājiem ir bez maksas.

Satversmē ir noteikts, ka ne mazāk kā vienai desmitai daļai vēlētāju ir tiesības iesniegt Valsts prezidentam pilnīgi izstrādātu Satversmes grozījumu projektu, kuru prezidents nodod Saeimai.

Ja Saeima neatbalstītu piedāvātās izmaiņas, par piedāvātajiem grozījumiem būtu jārīko referendums.