Zināms, kad Saeima lems par Rīgas domes atlaišanu

 
©Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Saeima par Rīgas domes atlaišanu plāno lemt paralēli notiekošās parakstu vākšanas par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumu izskaņā.

Pēc koalīcijas priekšlikuma parlamenta vairākums šodien nolēma pārcelt lemšanu galīgajā lasījumā par Rīgas domes atlaišanas likumprojektu no 16.janvāra uz 13.februāra sēdi. Minētā parakstu vākšana noslēgsies 14.februārī, un iepriekšējā dienā, iespējams, varētu būt iezīmējies parakstu vākšanas iznākums.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) jau iepriekš norādīja, ka koalīcija rosinās par likumprojektu lemt vēlāk, lai redzētu, kāda ir vēlētāju griba par parakstu vākšanai nodotajiem diviem likumprojektiem, kas paredz mainīt regulējumu pašvaldības ārkārtas vēlēšanu gadījumā.

Pūce arī norādījis, ka Rīgas domes atlaišanas gadījumā galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanas varētu notikt aprīļa beigās.

Kā ziņots, pēc Saeimas opozīcijas deputātu pieprasījuma Valsts prezidents Egils Levits parakstu vākšanai nodevis likumprojektus, kas paredz izmaiņas pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā. Cita starpā grozījumi paredzētu ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgas domes ievēlēšanu uz vairāk nekā pieciem gadiem.

Satversme nosaka, ka Valsts prezidentam ir jāaptur likuma publicēšana uz diviem mēnešiem, ja to pieprasa ne mazāk kā viena trešā daļa Saeimas locekļu.

CVK nolēmusi parakstu vākšanu par apturētajām izmaiņām rīkot no 16.janvāra līdz 14.februārim.

Šādā kārtībā apturētais likums ir jānodod tautas nobalsošanai, ja mēneša laikā to pieprasīs ne mazāk kā viena desmitā daļa vēlētāju jeb šajā gadījumā - 154 868 cilvēku. Ja nepieciešamie paraksti netiks savākti, likums būs jāpublicē.

Saeimas darba kārtībā ar arī likumprojekts par Rīgas domes atlaišanu, par kuru vēl ir jāpieņem gala lēmums.