Pie Maskavas vilciena pasažiera atklāj nedeklarētus 90 100 dolārus

 
©REUTERS/SCANPIX/LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess par nedeklarētas un, iespējams, noziedzīgi iegūtas skaidras naudas 90 100 ASV dolāru apmērā pārvietošanu pāri Latvijas Republikas valsts robežai.

Šā gada janvārī sadarbībā ar Valsts robežsardzi un VID Muitas pārvaldi tika veikta vilciena Maskava - Rīga pasažiera muitas kontrole. Kontrole tika veikta, pamatojoties uz riska informāciju par iespējamu skaidras naudas, ko, šķērsojot Latvijas Republikas valsts robežu, ieved Eiropas Kopienas muitas teritorijā, nedeklarēšanu un par iespējamu noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšanu lielā apmērā.

Pārbaužu laikā konstatēts, ka 1980.gadā dzimuša Krievijas pilsoņa, kuram ir Latvijas uzturēšanās atļauja, rokas bagāžā atrodas skaidra nauda 90 100 ASV dolāri.

Par notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 195.2 panta otrajā daļā un Krimināllikuma 195.panta trešajā daļā paredzētajiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Izmeklēšanas interesēs papildu informācija netiek sniegta.

Cīņa ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, t.sk., noziedzīgi iegūtas skaidras naudas pārvietošanas pāri Latvijas Republikas valsts robežai ierobežošanu arī šogad ir viena no VID prioritātēm.

2019.gadā VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākti 47 kriminālprocesi par skaidras naudas nedeklarēšanu vai nepatiesu deklarēšanu un/vai noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.