Sniegs un apledojums vietām apgrūtina braukšanu; uzzini, kur!

 
©F64

Šorīt sniegs un apledojums vietām Latgalē un Vidzemē apgrūtinājis braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informēja VAS "Latvijas Valsts ceļi".

Slidenie ceļa posmi tiek kaisīti ar pretslīdes materiāliem, un, lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistīta 27 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz Daugavpils šosejas (A6) posmā no Nīcgales līdz Pāterniekiem, Rēzeknes šosejas (A12) posmā no Ludzas līdz Terehovai, Grebņeva-Medumi šosejas (A13), kā arī Daugavpils apvedceļa (A14).

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Daugavpils, Gulbenes, Krāslavas, Madonas, Preiļu un Rēzeknes apkārtnē.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt, tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu - bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.

 

Abonē